Цілком (не)безпечно: які косметичні процедури можна робити вдома, а які лише під наглядом

Ірина Танасійчук журналістка сайту
Цілком (не)безпечно: які косметичні процедури можна робити вдома, а які лише під наглядом

Чи то заради економії, або через недовіру до майстрів, але деякі жінки та чоловіки роблять низку косметичних процедур вдома. І тим самим можуть створити собі багато проблем. Бо певні види б’юті-рутини потребують контролю професіоналів не лише для естетичного вигляду, а й для безпеки.

Що саме можна безпечно робити вдома, а які косметичні процедури варто проводити лише у професіоналів? The Guardian поспілкувалися з косметологами та іншими експертами, та зібрали перелік безпечних процедури, а також тих, що потребують нагляду.

Які косметичні процедури можна робити вдома

Світлотерапія обличчя

Світлотерапія не є чимось новим, але протягом останніх років вона набула шаленої популярності. Ця процедура омолоджує шкіру, оскільки вплив терапевтичних хвиль стимулює колаген, прискорює кровообіг і зменшує окиснювальний стрес, який призводить до запалення.

Косметологиня Памела Маршалл рекомендує клієнтам використовувати світлодіодні маски вдома. Це цілком безпечно та ефективно.

Однак домашній догляд потребує послідовності й регулярності. Використовуй її щодня протягом 10 хвилин, щоб позбутися від почервоніння та тьмяності шкіри.

Гуаша для лімфодренажу

Є багато переваг використання цієї техніки традиційної китайської медицини. Використання цього інструменту посилює кровообіг, покращує лімфатичний потік та сприяє загоєнню. 

І це безпечно робити вдома, просто варто витратити час на вивчення правильних рухів. Фахівчиня з гуаша Донна Раян попереджує, що правильна техніка є важливою, оскільки неправильні рухи можуть призвести до синців або подразнення.

Варто натискати дуже легко, особливо на таких чутливих ділянок, як під очима або на активні висипання. Також завжди використовуй олію для обличчя, щоб забезпечити ковзання та запобігти стягуванню.

Спробуй займатися цим протягом п’яти хвилин двічі на тиждень, але ніколи не використовуй відлущувальні пристрої або засоби безпосередньо до чи після.

Електрична стимуляція м’язів обличчя

Пристрої електричної стимуляції тонізують м’язи обличчя. Вони також підтримують виробництво АТФ — аденозинтрифосфату, енергетичної валюти клітини. 

Що стосується домашніх версій, то вони можуть доповнити світлодіодне лікування. Спробуй використовувати пристрій приблизно три рази на тиждень з електропровідним гелем, що входить до комплекту.

Процедури, які варто залишити професіоналам

Відбілювання зубів

Не варто боротися за перламутрово-білу посмішку у домашніх умовах. Зуби чутливі, тому з міркувань безпеки домашнє лікування рідко буває достатньо ефективним.

Безрецептурні продукти на кшталт смужок для відбілювання зубів, порошку та інших можуть стати причиною нерівномірного кольору зубів.

Крім цього, багато засобів містять перекис водню, який може бути шкідливим для зубів і ясен, спричиняти чутливість зубів, втрату емалі та запалення ясен.

Мікронідлінг

Ми знаємо, що будь-які ін’єкційні процедури варто залишити професіоналам. Однак разом з тим люди купують дермаролери або ручки для мікроголок.

Вважається, що голки настільки крихітні, що не можуть завдати шкоди. Але експерти попереджають, що вони можуть становити небезпеку.

Мікронідлінг створює тисячі мікроканалів у шкірі, щоб запустити механізм загоєння, утворити більше колагену, еластину та гіалуронової кислоти.

Без належної підготовки людина виконуватимете ці процедури без медичного очищення обличчя, без використання стерильних пристроїв і без правильної техніки на правильній глибині.

Це може призвести до подразнення шкіри, порізів і рубців на шкірі, занесення інфекції, подразнення волосяних фолікулів і чутливої ​​шкіри. А ще можна досягти несподіваного ефекту — надмірного вироблення колагену, який може надати шкірі текстуру, схожу на апельсинову кірку.

Нарощування вій

Небезпека процедури вдома полягає у тому, що під час фарбування очі повинні бути повністю закриті, а розчин ні жодному не повинен потрапляти в очі. Цього важко досягнути, коли тобі доводиться виконувати нарощування самотужки. 

А щоб уникнути надмірної обробки або занадто сильного завивання вій, треба надзвичайно точно нанести кожен розчин. 

Ламінування брів

Домашні набори ламінування можуть спалити шкіру та надмірно обробити брови. Процедура у домашніх умовах також може спричинити мікроподряпини на шкірі, що призведе до подразнення та алергії. 

Гелевий манікюр та педикюр

Всім хочеться зекономити на манікюрі та педикюрі, але чи варто це робити, коли на кону здоров’я нігтів? Експерти наполегливо рекомендують не робити гелевий манікюр вдома без належного навчання.

Для безпечного результату необхідна спеціальна підготовка, оскільки неправильне нанесення та просушування можуть призвести до подразнення шкіри та пошкодження нігтів.

Обладнання та речовини, з якими працюють майстри, є більш професійними та якісними, ніж аналоги, які зазвичай купують люди для домашніх процедур. 

Зазначимо, що про яку б процедуру не йшлося, варто обрати кваліфікованого майстра та салон, що знається на наданні першої медичної допомоги. Особливо, якщо йдеться про ін’єкційні процедури.

Навіть за умови проведення домашньої процедури проконсультуйся з фахівцями, щоб упевнитися у безпечності.

А ще ми розповідали, як вибрати якісного майстра манікюру.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.