Для лінивих, але дуже мотивованих: 3 вправи тим, хто не хоче займатися спортом

Ірина Танасійчук журналістка сайту
спортивні вправи

Туман на вулиці, ретроградний Меркурій, зірки, що не зійшлися — і ще сотня виправдань, які заважають почати тренування. У цій ситуації опинялися чи не всі. І відсутність настрою чи погане самопочуття дійсно можуть вплинути на наше бажання займатися спортом. 

А попереду затяжний період новорічних свят, а отже святкування зі смачною їжею та переглядом фільмів на дивані. Тому все-таки знайди 5 хвилин свого часу і виконай ці прості вправи, щоб подбати про власне тіло. 

Їх можна виконувати хоч щодня, а натомість отримати бажаний результат — краще здоров’я та стрункіше тіло. У цьому переконані GQ і ми розкажемо, що це за вправи та як їх виконувати. 

Три вправи, які варто виконати, якщо не хочеш тренуватися

Ці вправи корисні для всього організму і спалюють калорії, але найважливіше те, що вони підтримують твою активність і допоможуть звикнути до виконання фізичних вправ. 

Через деякий час ти зрозумієш, що тобі більше не важко ходити в тренажерний зал або робити вправи вдома. Ба більше, ти з нетерпінням чекатимеш моменту, щоб почати це робити.

Тренерка Люсі Горналл, яка розробила це ефективне 5-хвилинне тренування, називає його перекусом у світі вправ. 

Бо якщо порівняти повну 30-40-хвилинну програму з основною стравою, то ця розминка просто перекус, якого достатньо, щоб на короткий час втамувати голод, поки ти не зможеш поїсти на повну. 

Не думай, що не втомишся від виконання цих вправ. Хоч вони й короткі, але досить інтенсивні. Їх можна адаптувати до свого рівня, виконуючи легші версії, зменшуючи час або, навпаки, додаючи труднощів за допомогою ваги або більшої кількості повторень.

Вдягни зручний одяг, візьми килимок для спорту і починай 5-хвилинне тренування всього тіла:

  • присідання: 3 рази по 30 секунд і 10-15 секунд відпочинку між разами;
  • Супермен — підйом рук і ніг, лежачи на животі: 3 рази по 30 секунд і 10-15 секунд відпочинку;
  • вигинання корпусу: 3 рази по 30 секунд і 10-15 секунд відпочинку.

Ти можеш додати інші улюблені вправи, якщо відчуваєш прилив натхнення та сил. Але радимо зробити коротку розминку, перш ніж починати спортивні досягнення. Вона потрібна як досвіченим спортсменам, так і любителям.

А для чого саме треба розминатися? Це захистить тіло від розтягувань, надривів м’язів та інших неприємних травм і пошкоджень. Якщо ти вже мав (-ла) травму зовсім нещодавно, тоді зафіксуй суглоби та м’язи тейпами, наколінниками, еластичними бинтами тощо.

Розминка може включати такі вправи:

  • плавні обертальні рухи головою по 15-20 разів на обидва боки;
  • підйом та опускання рук;
  • нахили вперед з торканням правою рукою лівого носка, а лівою — правого;
  • обертальні рухи тазом по 15 разів в обидва боки.

До речі, ця розминка теж може стати непоганою альтернативою інтенсивному спорту. Тож способів залишатися у гарній формі з мінімумом зусиль насправді багато.

А напередодні свят варто подумати, яким саме буде перший ранок після святкування, особливо якщо воно було дуже активним і шумним. Ми розповідали, наскільки ефективний спорт проти похмілля.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.