X

Тягар війни на жіночій психіці: як бойові дії вплинули на українок та їхнє бажання реалізуватися — дослідження

Даніела Долотова випускова редакторка сайту

Ми так часто запитуємо інших людей, рідних та близьких, своїх подруг, коханих, дітей про те, як вони почуваються. Проте не так часто звертаємо увагу, що інколи не ставимо це питання собі. А це особливо важливо в непрості часи. Тому Gradus Research спільно з Biasless вирішили дослідити психоемоційний стан жінок під час війни та рівень навантаження на них.

Також вивчались лідерський потенціал українських жінок та бар’єри, які йому можуть перешкоджати.

Який рівень навантаження та психоемоційний стан жінок під час війни

Gradus Research звітує, що дослідження показало досить високий рівень турботи жінок про власне здоров’я. 45% опитаних почали більше турбуватись про стан свого організму. І це попри такий самий показник відчуття високого рівня стресу.

Так, цьогоріч 18% респонденток все більше приділяють часу для догляду за собою проти тогорічних 13%. Крім того, відсоток збільшився й серед тих, кому разом з тим потрібно доглядати за сім’єю та близькими, ходити на основну роботу чи навіть мати додаткову зайнятість або ж підробіток.

Це свідчить про те, що жінки стають досвідченішими в управлінні своїми ресурсами та приділяють більше уваги своєму добробуту, — йдеться у звіті.

Водночас українські жінки прагнуть до балансу не лише між обов’язками та доглядом за собою, але й між роботою та особистим життям. Так, з минулого року кількість респонденток, які готові відірватися від роботи, збільшилась з 39% до 51%. А половина опитаних запевнила, що вже відчуває баланс між цими сферами свого життя.

У професійному житті найчастіше українкам заважає брак миру та економічної стабільності. 53% та 38% відповіли відповідно, що саме ці аспекти для них створюють бар’єри.

Та попри всі складнощі, 46% українських жінок активно прагнуть мати кар’єрне зростання та отримувати роль лідера в управлінні проектами та організаціями, аби збільшити свій вплив та відповідальність.

Та найбільшою перешкодою у досягненні такої мети жінки назвали саме війну. Так відповіло 42% опитаних українок.

Що ж стосується військовослужбовиць, то 41% українок впевнені, що жінки в ЗСУ роблять важливий внесок у перемогу України. А 70% респонденток впевнені, що наші захисниці демонструють: місце жінки там, де вона сама хоче.

До речі, українки відстоювали свою країну протягом століть. Тож важливо знати їхні імена та особисті історії. Тому читай більше про проект Жінки свободи, що розповідає про українок, які внесли свій внесок у нашу історію.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.