Залишити комфортну роботу і змінити її на окопи — реальність тисячі наших воїнів. І все це заради того, щоб ми вистояли як незалежна держава.
Заступник командира з морально-психологічного забезпечення роти ударних, безпілотних та авіаційних комплексів 82-ї десантно-штурмової бригади Максим Висоцький теж свого часу став на цей шлях. Він працював банкіром, але з початком війни зрозумів: зручний та теплий кабінет буде для нього постійним докором.
Тож із початком повномасштабної війни Максим пішов на фронт, не вагаючись жодної хвилини. Чоловік шукав можливості долучитися до війська, переніс важке поранення, але досі хоче бути корисним для ЗСУ. Спеціальний кореспондент програми Факти ICTV Володимир Рунець поговорив із Максимом про його шлях у ДШВ.
Змінив банк на траншеї: історія військовослужбовця ДШВ Максима Висоцького
Максим каже, що не вагався, обираючи службу в армії. Так його виховали батьки, тому іншого варіанту для себе не бачив. Чоловік згадує, що мобілізуватися у перші дні війни було непросто, але вже 1 березня 2022 вступив до лав територіальної оборони.
До війни Максим працював банкіром та обіймав високу посаду. Ба більше, мав бронювання від служби в армії. Все це він вирішив змінити на зброю в руках. Однак наголошує, що ніколи не бачив іншого варіанту.
— Кожна людина має жити у мирі зі своєю совістю. Я розумів, що коли в країні повномасштабна війна, професійних військових буде не вистачати, тож мають долучатися і непрофесійні військові.
Я не уявляв картину, що десь там будуть гинути військові, а я буду сидіти в офісі. Я не знайшов відповіді, як мені з цим далі жити, та й не намагався знайти.

Пояснюючи своє ставлення до так званого економічного фронту, Максим певен, що подібні висловлювання є невдалими, адже фронт існує лише один — той, де боронять Україну наші воїни. Хоча згоден і з тим, що стабільна економіка для країни у війні має велике значення.
Військовий згадує, як почав свій шлях у ЗСУ, та говорить, що стати до лав Сил оборони було нелегко. Щоб потрапити у ТРО, він об’їздив увесь Київ, але в усіх пунктах набору добровольців вже не було місць.
Одного дня Максим повертався додому пізно ввечері й двоє військовослужбовців тероборони попросили його пред’явити документи. Користуючись можливістю, він запитав, де саме вони служать, і через них потрапив до одного з підрозділів.
Родина військовослужбовця з розумінням поставилася до рішення мобілізуватися. Тепер вони щодня чекають від нього омріяного 4.5.0.
У 2023 році Максим та його побратими вступили до лав ДШВ, бо розуміли, що десантники відіграватимуть ключову роль у боях за українські міста.
На жаль, на війні чоловік втратив стопу. Трапилося це за день до відпустки, коли він був на бойовому завданні. Вже закінчивши чергування, Максим повертався до автівки, щоб їхати у тил. Не дійшовши п’яти метрів до авто, він наступив на протипіхотну міну.
Чоловік жартує, що через випадок не зміг потрапити у відпустку. Однак каже, що того дня йому пощастило мати поруч досвіченого медика та сержанта, які буквально за годину евакуювали його до польового шпиталю.
Я мав їхати у відпустку і вперше за той рік побачити доньку. Вона дуже сильно чекала, і найгірше було придумати, як їй пояснити, що я не приїду. І не просто не приїду, а про всю цю ситуацію, — згадує він.
Через деякий час Максиму встановили протез, а після поранення він міг списатися і повернутися до роботи в банку. Однак робити цього не став, натомість вирішив зайнятися морально-психологічним забезпеченням роти.
Військовий радить тим військовим, які опинилася у такому ж становищі, прийняти нову реальність:
— Назад ногу не пришиєш, тому немає сенсу особливо бідкатися про цю ситуацію. Далі проаналізуй, що ти можеш зробити, аби повернути найбільший рівень мобільності. Шукай місце, де ти зможеш якнайкраще реалізувати це. Та не залишайся сам на сам з собою, треба постійно щось робити.
А щоб допомогти нашим військовим у цей складний час, ставай другом ДШВ та допомагай війську фінансово.
Друзі ДШВ — всеукраїнська платформа для підтримки Десантно-штурмових військ. Стати другом українських десантників просто: підписуйся на щомісячний донат на потреби ДШВ на сайті druzi.mil.gov.ua та отримуй відзнаку. Приєднуйтесь до потужної зіркової спільноти, яка регулярно підтримує підрозділи ДШВ!
Ми також розповідали історію бійця ДШВ, який з автомобіліста став артилеристом та продемонстрував свій героїзм у Білогорівці.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.