Підготовка до зими триває! Кияни облаштовують будинки сонячними системами — як отримати допомогу від міста

Христина Величанська

Критична ситуація в енергосистемі змушує задуматися мешканців багатоквартирних будинків, як пережити зиму. Щоб не залишитися без води, опалення чи ліфтів, люди купують генератори й навіть монтують сонячні електроносії на дахах.

У Києві вже є приклади таких стратегічних інвестицій, тим більше, що 70% від вартості проекту компенсують міські й державні програми.

Кияни облаштовують будинки сонячними системами й генераторами

В одній з київських багатоповерхівок консьєрж вручну вмикає ліфти. Так триває доки енергетики не відновлять подачу світла. Холодну воду мають навіть на найвищих поверхах, а за потреби — опалення. Все завдяки потужному генератору.

Трьохфазний дизельний генератор на 35 кВт коштує мільйон гривень — на нього жителі 400 квартир зібрали ще під час перших відключень у 2022 році. Година роботи генератора — 1000 грн на паливо.

Іншу багатоповерхівку обладнали 36 фотоелектричними модулями. Разом це 15300 Вт сонячної енергії. Така система також обійшлася мешканцям в 1 млн грн. Це дозволяє заживити найнеобхідніше — насоси, світло у під’їзді, камери, розетки та укриття.

Очільники ОСББ радять встановлювати на будинках сонячні батареї — це зменшить навантаження на енергосистему, та дозволить будинкам стати більш автономними, заощаджувати на електриці.

Я всім раджу інвестувати в гібридний інвертор і акумуляторну систему, яка накопичує цю електроенергію, і ця система може працювати навіть без сонячних панелей, — каже голова ОСББ Станіслав Донцов.

У Києві за програмою відшкодування можна отримати 70% від вартості обладнання. Цього року місто отримало вже 60 заявок. Гранти можуть отримати ОСББ і житлово-будівельні кооперативи.

Раніше ми розповідали, чому зросли ціни на електроенергію.

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!

Категорії: Lifestyle Відео