Навіть нинішні складні часи, повномасштабна війна та інші виклики, не мають затьмарювати турботу про власне здоров’я — ментальне, духовне та фізичне. Міністерство охорони здоров’я рекомендує не нехтувати профілактичними щепленнями, зокрема від COVID-19 і грипу. Адже рівень охоплення людей вакцинацією в Україні все ще лишається незадовільним, а разом із тим епідеміологічний сезон все ще триває.
Керівник національної програми імунізації Олександр Заіка розповів у телемарафоні Єдині новини, що разом із COVID-19 зараз циркулюють віруси грипу типу А та B. Тож рекомендації щодо профілактичних щеплень лишаються актуальними.
І якщо від COVID-19 вакцинуватися можна за державний кошт, то від грипу – за власний. Для груп ризику, насамперед літніх людей, — додає Олександр Заіка, — а також медиків, вагітних та дітей регіонами розподілені невеликі запаси вакцин, отриманих державою як гуманітарна допомога.
На здоров’я людей 60+ мають звертати увагу й священники, адже ця категорія людей частіше відвідує церковні служби.
Греко-католики, зокрема покладаються на доказову медицину і принципи – добровільність, безпечність та доступність. Тож щеплення від сезонних хвороб вважають турботою про здоров’я. Мусульмани – схожої думки, і в будь-якому разі радять спершу йти до лікаря на консультацію.
Щоб нагадати громадянам про важливість щеплень, проект USAID Розбудова стійкої системи громадського здоров’я у співпраці з МОЗ та обласними центрами контролю і профілактики хвороб реалізує інформаційну кампанію Шануйся, піклуйся, вакцинуйся.
Міфи щодо вакцинації літніх людей все ще панують у нашому суспільстві, ми намагалися їх розвінчати.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!