Бачив “хазяйнування” росіян вдома: історія добровольця, який після окупації пішов на фронт

Аліна Матвійчук журналістка програми Вікна-новини

Він кошмарив росіян на рідній Херсонщині й бачив, як ті увірвалися до його рідного будинку. Пілот розвідки Михайло Собко на фронті втратив обидві ноги, однак ще має непереборне бажання повернути дім і звільнити українську землю від загарбників.

Чоловік мріє повернутися у стрій, однак для цього йому потрібне дороге протезування остеоінтеграція.

Один титановий імплант коштує €23 тис. — це близько мільйона гривень. Допомогти бійцю та ще девʼятьом ветеранам з тяжкими ампутаціями, які потребують сучасних імплантів, можеш і ти!

Долучитися до збору можна за посиланням на банку. Наразі Михайло проходить реабілітацію. До повномасштабної війни він працював водієм у Німеччині, та за годину перед вторгненням він повернувся додому.

Після окупації пішов на фронт

— О третій я зайшов додому, а о четвертій ранку нас вже почали обстрілювати. Так почалася повномасштабна війна, — пригадує чоловік.

Під час окупації люди, як зазначає Михайло, самі собі не належать: їхні телефони перевіряють, документи також. Доводилося просто сидіти вдома і слухатися.

Окупація — це страшний жах. Ворог прийшов у твій дім і хоче тебе вбити, не потрібно шукати цьому якесь пояснення, — каже військовий.

Півтора місяця він з родиною пробув в окупації, а потім за першої нагоди всі разом виїхали.

— Я дуже люблю свою країну. Мене виховали патріотом всередині. Тому одразу після повернення я пішов до ЗСУ, — розповів Михайло. Так, став пілотом аеророзвідки: розвідував цілі, куди потім посилали важкі українські дрони-бомбери.

Під час служби його запитували, чому не бере відпустки та не їде додому. А йому не було куди — у рідному домі “хазяйнували” росіяни.

Він родом з Олешок, і про те, що вдома живуть окупанти, знає напевно: бачив це з камери власного дрона.

Коли окупанти знову почали тиснути на Харківську область, Михайла з побратимами перекинули на напрямок. Саме там він і отримав поранення. Окрім подвійної ампутації, довелося видалити пошкоджене око й на його місце поставити імплант.

Тепер йому потрібне нове сучасне протезування, яке дозволить і авто водити, й решту завдань виконувати.

Детальніше про недоліки та сильні сторони протезування в Україні та на які труднощі натрапляють ветерани, розповідали тобі раніше.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Люди