Боялася, що рідних знайдуть і катуватимуть: нетипова історія дівчини з війська

Людмила Цимбалюк

Марина Тарабановська стала на захист України ще 2018 року. Тоді їй було 27. Дівчина вирішила захищати від ворога маленьку дочку, батьків і рідний Маріуполь.

Однак велику війну 24 лютого зустріла за сотні кілометрів від рідного міста. Її родичі були в окупації майже три місяці. Жили у сховищі майже без їжі. Марині лише з допомогою міжнародних волонтерів вдалося вивезти родину з оточеного ворогом Маріуполя.

Рідні кажуть: найважчим було нічого не знати про долю Марини. А вона натомість ділиться своїми страхами: дуже хвилювалася, бо знала: родини військовослужбовців росіяни першими беруть у полон, катують та навіть страчують.

Якщо вони (росіяни, — ред.) знаходили сім’ї військових, то розстрілювали їх. Так було з кількома родинами моїх знайомих військовослужбовців, — згадує Марина.

Родина кілька разів переїжджала у Запоріжжя, Хмельницький та Вінницю, де зрештою й зупинилась. Адже саме це місто нагадувало сім’ї про Маріуполь. 

Марина дивом знайшла в собі сили, щоб почати жити та навіть створити власну справу. Нехай це ще маленький бізнес, але він сплачує податки й допомагає підтримувати економіку.

Невеликій теплиці Марини всього кілька місяців. Раніше мікрогрін вирощувала її мама у рідному Маріуполі. Тепер це лише спогади про будинок, місто та пережите в ньому.

А тут, у Вінниці, у маленьких контейнерах жінка вирощує понад 30 видів рослин. Мікрогрін вже розкуповують через соцмережі та знайомих.

Марина продовжує вдосконалювати якість своєї продукції, адже знає: у її голодному Маріуполі будь-яка їжа рятувала життя.


З жахом згадує 24 лютого й Микола з Маріуполя. Хлопець бачив дитячі тіла і збирав дощову воду. Усе це і навіть більше описав у своїй книзі. Читай, що хлопець з Маріуполя розповів у мемуарах пережитої окупації.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Люди