У Харкові власникам згорілих квартир приходять платіжки за опалення. У людей накопичилися великі борги, але розраховуватися вони не збираються.
Ще на початку повномасштабної війни, коли росіяни знищували Північну Салтівку, кілька снарядів прилетіло і в дев’ятиповерхівку на вулиці Бучми.
Однак частина квартир вціліла, і в них поселилися люди, саме заради них увімкнули опалення, кажуть у теплових мережах, і робити перерахунок мешканцям згорілих квартир не будуть.
У свою згорілу квартиру на Салтівці 75-річна Раїса Яківна приходить лише тоді, коли вкотре викликає комісію. Хоче довести — жити там неможливо. У їхній будинок на початку березня 2022 року прилетіло кілька російських снарядів, частина осель вигоріла, як у пані Раїси, разом із чоловіком вони тепер живуть у церкві.
Чорна від кіптяви оселя — полум’я поплавило газову пічку, холодильник, вікна забиті фанерою, на цьому згарищі дивом вціліли батареї. І вони навіть теплі. Жити у такій квартирі неможливо — є відповідні підтвердження від ДСНС і поліції, каже жінка. Та попри це платіжки від Харківських теплових мереж регулярно надходять уже другий рік поспіль. Не раз приходила з перевіркою і комісія.
Борги накопичуються — нині вже 11 тисяч гривень, переймається жінка. А кілька місяців тому ще й прийшла СМСка від комунальників, які погрожували пенсіонерці судом. Жінка просила перекрити або відрізати опалення, та знову викликала комісію з тепломереж. Але побачивши камеру працівники втекли і на дзвінки не відповідають.

Тим часом частина будинку — руїни. У третьому під’їзді між шостим і сьомим поверхами — прірва. На сьомий поверх навіть піднятися неможливо — тріснула бетонна плита, а людям платіжки за всі комунальні послуги продовжують надходити.
Будинок, згідно з висновками експертів, пошкоджений на понад 40%. Перебування людей у деяких під’їздах взагалі заборонене. Та платити треба за все, обурені люди.
У Харківських теплових мережах пояснюють — опалення подали, бо у квартирах, які більш-менш вціліли, оселилися люди, і вони не повинні мерзнути. Таких кілька десятків.
Рахунок тепломережі виставляють згідно з лічильником, який встановлений у будинку, і розподіляють між усіма мешканцями, розповідає голова ОСББ — цей дім комунальної власності. Зробити перерахунок тепловики не можуть, як і відрізати окремі квартири від постачання.
А от адвокатка Лариса Матвєєва переконана, навіть якщо аварійною визнано окрему квартиру у багатоповерхівці, то з її мешканців не мають стягувати оплату за комунальні послуги. Слід зробити перерахунок і в тому разі, якщо надані послуги неналежної якості.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як мешканці запорізької багатоповерхівки воюють із комунальниками.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.