X

Бойчука убив Сталін, заклад його імені — Путін. Як відновлюється Академія прикладного мистецтва у Києві

Олег Корнієнко Журналіст програми Факти ICTV

Останні два роки Росія, не криючись, руйнує не лише нашу  інфраструктуру, а й культурну спадщину. Таким чином, як вважають окупанти, вони зможуть стерти нашу історію та остаточно привласнити її собі.

25 березня внаслідок ракетного удару по Києву було зруйновано частину будівлі Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.

Під час вибуху в академії, в Олександри Сергіївни проходили заняття зі студентами. Після оголошення тривоги вони встигли лише впасти на підлогу, від пошкоджень їх врятувала шафа, стіл і планшет.

Нині академія продовжує навчання. Основне фінансування на відбудову шукає Міністерство культури, частково донатять студенти.

Обстрілом пошкодило або зруйнувало роботи фонду кафедри живопису. Таких понівечених творів тут безліч, їх академія збирала десятиліттями.

Ректорка Олена Осадча називає колекції унікальними, адже тут поєднане народне мистецтво з авангардом.

Самого Бойчука у 1937 розстріляли за вказівкою Сталіна, у Биківнянському лісі. Тоді його справу продовжили інші видатні українці. Тепер паралелі між минулим і сьогоденням проводять викладачі академії.

Підтримати академію, яка, мов фенікс, знову відроджується після руйнації, можна за номером картки:

5375 4112 1597 7484

Сучасне мистецтво створює меморіальні памʼятки, які говорять про війну в Україні, але не травмують тих, хто пережив страшні події. Детальніше про це ми писали в іншому матеріалі.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Україна