Наше життя вже ніколи не повернеться до тенденцій, що були до початку російсько-української війни. Принаймні, на це потрібно сподіватися та працювати над цим. Однак є сторона, про яку ми ще рідко задумуємося: абсолютно все в інформаційному просторі тепер потребує перевірки.
Чи є там “російський слід”? Про що співають виконавці? А якщо співають на загальну тему, то яку позицію мають щодо війни Росії проти України?
Нещодавній прецедент з піснею Homay російського гурту вкотре це довів.
Пісня несподівано вийшла в лідери українських музичних чартів, що викликало хвилю обурення серед слухачів. У соцмережах активно обговорюють, чому російський контент знову потрапляє в український топ.
Люди закликають до свідомого споживання музики під час війни. Адже прослуховування конвертуються у податки, за які Росія виготовляє зброю проти населення України.
Виконавці пісні — вихідці з Башкортостану, що у складі РФ. Вони активно підтримують російську війну, звітують про допомогу армії та навіть відправляють власних родичів на так зване СВО.

І якщо ти думаєш, що насправді кошти від прослуховувань мізерні, тоді поглянь на це: росіяни самі радіють від факту того, що пісня їхнього гурту посіла перше місце у топ-чартах в Україні!
За рік споживання російського контенту українці поповнили російський бюджет на 5 млн доларів!
Водночас популярність пісні башкирською мовою є ще більшою проблемою для самої Росії, аніж для нас. Адже війна в Україні стала поштовхом до протестів полонених народів, які прагнуть відділитися від РФ, як от Башкортостан.
В Україні ж вже давно хочуть заборонити російську музику. Відповідна петиція зʼявилася на сайті Кабміну: чому ж справа не зрушила з місця?
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.