Якщо колись у тебе виникне ще хоч найменший сумнів, чому варто втікати від усього російського, відрізати його з нашого майбутнього — згадай хоча б про Куренівську трагедію, яка сталася через політику Радянського Союзу.
13 березня 1961 року в Києві відбулася жахлива техногенна катастрофа, яка, за офіційними даними, забрала життя 145 киян, а за неофіційними — від трьох до пʼяти тисяч.
Які помилки радянської влади призвели до прориву дамби та чому працівники цегельного заводу зливали відходи в Бабин Яр, розповіли у Ранку у Великому Місті.
Куренівська трагедія: що варто знати
13 березня 1961 року бомба сповільненої дії вибухнула у Києві, на Куренівці. За лічені хвилини тисячі киян опинилися під кількома метрами мулу, засипані заживо — дамбу у Бабиному Яру, в яку зливали відходи, прорвало.
Причиною стало недотримання стандартів та правил виробництва, які створила влада країни рад. Адже головним було — перевиконати план.
На думку істориків, ця трагедія була передбачуваною ще на етапі розробки проекту будівництва відстійників на місці масового розстрілу євреїв у 1941 році.

Перед початком будівництва не було жодних гідрологічних досліджень, ніхто навіть не приїхав на обʼєкт. Під час самого будівництва було допущено чимало помилок, дамбу зводили нашвидкуруч, щоб показати “гарний” результат.
Всі ці фактори й стали причиною Куренівської трагедії. Однак вона — лише дещиця того, що заподіяла радянська влада Україні. Дізнатися більше та перевірити свої знання про злочини СРСР проти українців, можеш в іншому матеріалі.
Головне фото: Київ.Фотолітопис.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.