X

В Україні почалася посівна, в полях безперервно працюють сапери — про труднощі розмінування Харківщини

Костянтин Мельников журналіст програми Факти ICTV

Сезон посівної розпочався. Утім, для деяких українських регіонів засівання полів може перетворитися на катастрофу. Через повномасштабну війну чимало територій лишаються замінованими. Щоб виправити ситуацію, українські сапери щодня виїжджають на розмінування.

Розмінування Харківщини: сапери про труднощі та обсяги роботи

Упродовж тижня їм вдається знешкодити до 5 тис. вибухонебезпечних предметів. Вони працюють на максимумі, але кінця роботі не видно. Одне з полів на Харківщині мало чим відрізняється від херсонських, миколаївських чи запорізьких. Невдовзі тут мають їздити трактори, комбайни та інша сільськогосподарська техніка.

Але зараз тут працюють машини для розмінування. Військові здіймають у небо безпілотник — після сканування території згори у хід ідуть розмінувальні машини.

Машина працює до того моменту, доки не натрапить на міну. Щойно вона потрапляє на міну, якщо протипіхотна — йде далі. Якщо протитанкова — буде підрив, — розповідає сапер.

На третьому етапі до небезпечного прочісування поля залучають людей. Саме така тактика допомагає вберегти життя вибухотехніків. Кажуть, у 2022 році не мали жодної машини розмінування, а зараз мають близько 69 таких.

Усі сапери задіяні на територіях, звідки вдалося вигнати окупантів. Найтяжча ситуація із розмінуванням на Херсонщині та Харківщині. Знешкоджувати тут російські пастки доводиться за лічені кілометри від лінії зіткнення. Іноді виїзди бувають і на “нуль”.

Сапери відчувають брак робочих рук. За найоптимістичнішими підрахунками, на розмінування Харківщини знадобиться 10 років. Це за умови, якщо працюватимуть 220 груп саперів. Такої кількості людей немає, тож почали залучати приватні ініціативи та неурядові організації.

Раніше ми розповідали, що варто знати про мінну небезпеку в Україні.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Україна