В умовах війни: як працюють медзаклади в різних куточках України

Вікторія Мельник журналістка сайту

Від початку війни ворог знищив дев’ять лікарень, сто тридцять п’ять закладів постраждали від обстрілів, шестеро медиків – убили. Але попри все, українські медики працюють.

Люди – чи то у гарячих точках, чи переїхавши у чуже місто – отримують фахову медичну допомогу.

То як працюють медзаклади в умовах війни?

Столична амбулаторія працює цілодобово: з восьмої ранку до восьмої вечора тут приймають пацієнтів, а з восьмої вечора і до восьмої ранку медзаклад консультує телефоном.

Олександр Олійник показує ліки, які передали волонтери. Все це на додаток до того, чим забезпечила держава. Тут навіть продовжують вакцинацію від Covid-19.

Сюди звертаються люди, які хочуть виїхати до інших країн і їм потрібне міжнародне свідоцтво про вакцинацію, розповідає Олександр.

У Львові сімейні лікарі приймають переселенців із інших міст. Лікарні у містах активних бойових дій обстріляли окупанти, як от у Харкові.

Декларацію із лікарем у іншому місті можна укласти безпроблемно, але і це не обов’язково. Завідувачка абмулаторії Ніна Земенкова запевняє – для переселенців все безкоштовно.

Щойно пацієнту із бронхіальною астмою виписали з місцевого бюджету ліки – безкоштовно.

Працює програма Доступні ліки: за рецептом можна отримати препарати в аптеці. Якщо ж ціна за ліки є більшою, аніж визначила держава, за них доведеться трохи доплатити.

На Інсулін усі доплати скасували.

Фото: Unsplash

Лікарі працюють і дистанційно – про це повідомляє керівниця Центру надання первинної медико-санітарної допомоги Ольга Остапенко.

До лікаря можна звернутися по телефону. Лікарі усі постійно на зв’язку і має змогу виявити проблеми, які є у пацієнта.

Як отримати медичну допомогу, якщо ви покинули своє місце проживання?

Голова НЗСУ Наталія Гусак каже: головна мета – аби допомогу можна отримати всім, і не лише у сімейного лікаря.

Якщо ви вимушені покинути своє місце проживання, але вам потрібна медична допомога – буде це хіміотерапія, чи гемодіаліз – вам необхідно підійти в будь-який найближчий медзаклад. Допомога буде надаватися абсолютно безкоштовно.

Бережіть себе та своїх рідних! І не забувайте підтримувати один одного у цей час. А якщо ти не знаєш, як говорити із дитиною, в якої тато чи мама перебувають на фронті, читай матеріал.

Категорії: Відео Україна