Відеофіксація на шкільних уроках? Що відомо про ініціативу: плюси та мінуси

Вероніка Кононенко редакторка сайту
відеозапис освітнього процесу

Якість освіти дітей надзвичайно важлива, адже від неї залежить, якою буде наша країна в майбутньому. Та від психологічного мікроклімату — ставлення вчителів до дітей і поведінки малечі на уроках — теж багато залежить.

Щоб контролювати це й мати об’єктивну картину того, що сталося у разі конфліктних ситуацій, у Верховній Раді міркують про доцільність запровадження та правового регулювання відеофіксації освітнього процесу. 

Там наголосили, що відеозапис використовуватимуть для того, щоб фіксувати протиправні дії й за потреби мати фактичні докази у суді, а не для оприлюднення їх у соцмережах, медіа тощо.

Зокрема, подібну систему відеофіксації вже мали школи Ізраїлю, Великобританії, Норвегії, Китаю, США, тож у Верховній Раді планують вивчати та досліджувати їхній досвід. 

Відеофіксація уроків: переваги й недоліки

Наголошуємо, що це питання перебуває лише на рівні ініціативи та обговорення. Та сама лише думка про відеофіксацію уроків у школі спричинила чимало протилежних емоцій і думок серед батьків.

Дорослі розділилися на два табори: ті, хто підтримує ініціативу, й ті, хто вважає її марною витратою бюджетних коштів і порушенням прав.

Влада теж бачить переваги й складнощі реалізації ідеї. Про реальні потенційні плюси й мінуси, які має відеофіксація уроків, розповіла народна депутатка, перша заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич.

Переваги

  • Протидія булінгу та мобінгу.
  • Захист від неправдивих звинувачень.
  • Фіксація та розкриття крадіжок.
  • Дані щодо інцидентів між учнями та педагогами.

Недоліки

  • Складні процедури захисту персональних даних.
  • Висока вартість обладнання та його обслуговування.
  • Недосконалості законодавства. Необхідна згода всіх без винятку присутніх учасників освітнього процесу.

Дискусія поки триває. Якщо парламентарі підтримають ініціативу, у Раду може бути внесений відповідний законопроект. 


Різницю між навчальними методиками в українських та європейських школах могли помітити діти та їхні батьки, які змушені були починати життя з початку в чужій країні. Про відмінності в системі освіти читай у матеріалі. 

Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.