Взуття для школярика: як обрати, скільки коштує, і що зараз в тренді

Марія Бондар редакторка сайту
Шкільне взуття тренди

Ось твоє дитя робить непевні перші кроки, й ти із гордістю взуваєш на нього (неї) малесенькі кросівочки, а буквально вже за мить ви разом обираєте в магазині перше шкільне взуття.

Так, роки біжать швидко, і тепер у вас попереду — світ знань, перші кроки в який потрібно зробити максимально комфортним. 

Обрати взуття для першачка не менш важливо, ніж купити рюкзак з усім шкільним приладдям. А, можливо, навіть складніше. Адже треба, щоб взуття було комфортним, красивим, і не за всі кошти світу. Тож давай розбиратися разом. 

Скільки потрібно взуття для школи?

Отже, скільки пар взуття потрібно купити, аби твоя дитина була повністю готова до школи? Відповідь тебе не здивує — ідеально мати 2-3 пари для різних ситуацій та на різну погоду. 

Мінімум, який вам точно знадобиться: 

  • легке та комфортне шкільне взуття на теплу осінь;
  • демісезонне взуття;
  • спортивне взуття для фізкультури;
  • запасна пара (за бажанням). Може знадобитись, якщо основна пара промокне або забрудниться.

Шкільний мастхев для дівчат

Підбір взуття для дівчаток на шкільний сезон має свої особливості, адже тут важливо поєднувати стиль, комфорт і функціональність. Можеш обрати щось із цих варіантів.

Сандалі з закритим носком. Забезпечать захист пальців, а також комфорт і прохолоду.

Мері Джейн. Туфлі на застібці або ремінці через підйом є класикою шкільного гардероба. Вони забезпечують кращу підтримку і безпеку для ігор на перервах завдяки тому, що щільно сидять на нозі.

Шкільні туфлі на липучках або з застібками. Ідеально підходять для молодших школярок, які ще не вміють зав’язувати шнурки. Такі моделі дадуть змогу твоїй крихітці швидше взутися чи перевзутися на фізкультуру, а також забезпечують стабільну фіксацію на нозі.

Кросівки. Вже стали майже класикою, що пасуватиме навіть під сукні та спідниці. Головне, обирай моделі з липучками, щоб пришвидшити перевзування. 

Ці моделі можна буде носити поки не стало холодно, а потім використовувати як змінне взуття. Головне, обрати правильний розмір, щоб вистачило до весни. Про це поговоримо нижче.

Міцність — для хлопців

При підборі шкільного взуття для хлопців важливо знайти ідеальне поєднання міцності, комфорту та стилю. Ось декілька опцій, які варто розглянути для повсякденного використання у школі.

Класичні шкільні туфлі. Ідеально, якщо туфлі будуть виготовлені з натуральної якісної шкіри, аби забезпечити необхідну підтримку та гарну вентиляцію стопи. Вибирай моделі з мінімально декорованою поверхнею для того, щоб їх було зручно чистити та підтримувати у належному вигляді.

Лофери. Відмінний варіант для хлопців, яким потрібно взуватися швидко. Лофери не мають шнурків, зручні та стильні, а також чудово пасують під шкільну форму.

Кеди або мокасини. Можуть стати гарною альтернативою шкіряному взуттю на теплий період та як змінне взуття — взимку. Вибирай моделі з міцною підошвою та хорошою вентиляцією, щоб забезпечити комфорт та підтримку стопи протягом всього дня.

Спортивне шкільне взуття — для всіх

Взуття для спорту також треба обрати виважено. Уроки фізкультури — це активність, біг і стрибки. Тому тут потрібне особливе взуття. Обери легкі кросівки з хорошою амортизацією. Підошва має бути достатньо товстою, щоб захистити ноги від ударів при стрибках.

Верх краще обирати з матеріалів, які пропускають повітря — це може бути комбінація шкіри та сітки. І не забудь про надійну фіксацію — шнурівки або липучки повинні добре тримати ногу.

Як вибрати шкільне взуття для дитини

Твій малюк проводитиме в шкільному взутті більшу частину дня, тому комфорт — понад усе.Тому зверни увагу на наші поради:

  • не купуй все одразу на рік вперед. Дитяча нога росте швидко, тому краще купувати взуття посезонно;
  • обирай взуття з невеликим запасом — приблизно 0,5-1 см. Це дозволить носити його довше, але не буде заважати ходьбі;
  • віддавай перевагу натуральним матеріалам. Вони дають змогу нозі дихати та зменшують ризик появи неприємного запаху. Уникай повністю синтетичного взуття;
  • перевіряй гнучкість підошви. Вона має легко згинатися, повторюючи природні рухи стопи. Перевір, чи не ковзає підошва на слизькій поверхні;
  • зверни увагу на задник взуття. Він має бути твердим, аби утримувати п’ятку в правильному положенні, що надзвичайно важливо для дітей;
  • не нехтуй супінатором. Він допомагає формувати правильне склепіння стопи й запобігає розвитку плоскостопості;
  • давайте дитині можливість протестувати нове взуття. Добре, коли є змога походити у ньому по магазину. Переконайся, що взуття не тисне і не натирає;
  • уникай взуття на підборах або платформі. Воно може нашкодити формуванню дитячої стопи.

І головне — пам’ятай, що комфорт дитини важливіший за модні тренди.

Шкільне взуття: вартість в Україні

Вартість шкільного взуття різниться, залежно від країни виробника, бренду, якості виконанні, матеріалів. На туфельки для дівчаток доведеться закласти в бюджет мінімум 500 грн. Взуття для хлопчиків також стартує з цієї суми. За брендове взуття доведеться викласти близько 2 тисяч гривень. 

Щодо кедів на фізкультуру, то найпростіші тканинні моделі обійдуться щонайменше у 400 грн, а вартість кросівок з екошкіри починається з 700 грн. 

Одним із варіантів може стати б/в взуття з маркетплейсів. Це допоможе значно заощадити. 

Загалом, для першокласників краще обрати нове взуття. Але якщо наразі у тебе є лише можливість купити б/в пару, найкраще домовитися з продавцем та оглянути її перед купівлею. У такому випадку обов’язково зроби наступне:

  • обирай черевички, які мало носили, адже взуття формується під стопу попереднього власника;
  • ретельно оглянь, чи не надто стерта підошва, чи цілі шви тощо;
  • обов’язково продезінфікуй перед використанням.

Якщо ваша родина ще не визначилась із навчальним закладом для дитини, варто про це подумати вже зараз, адже до нового навчального року лишається все менше часу. Тож читай далі матеріал — як визначити школу, яка закріплена за вашою адресою

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Теги: Школа