Підлітковий вік — період гормональної перебудови та першого досвіду: закоханостей, поцілунків, вивчення себе і власного тіла, зрештою — перший статевий акт. Та в українському суспільстві багато батьків не готові до відвертої розмови про перший раз з дітьми.
Хтось може вважати, що така інформація здатна “розбестити”, одначе насправді це працює навпаки: отримавши відповіді на всі запитання, можна уникнути багатьох помилок та неприємностей.
Якщо ж з батьками про це поговорити не вдається, а перевірених джерел інформації немає — далі у матеріалі ми переповімо найцікавіше із розмови Wonderzine з сексологинею Дарʼєю Балакіною про перший інтим та взаємодію з партнером.
Як говорити про перший раз з партнером
Для багатьох це бентежна мить, адже відверта розмова про інтим — це не лише про фізичну, а й про душевну вразливість та своєрідну оголеність.
Тож будувати розмову потрібно на повній довірі. Користуйся Я-повідомленням: Я відчуваю, Я б хотів (-ла).
Для більшої відкритості краще обрати безпечний простір, де ніхто не зможе завадити атмосфері для обговорення.
Під час розмови про інтим потрібно фокусуватися і на власних почуттях, побажаннях та емоціях, і на побажаннях та словах партнера (-ки). У деяких випадках розмову про те, що подобається, а що ні, можна проводити уже під час статевого акту.
Не сподобався інтим: як сказати та не образити партнера
Сексологиня радить почати розмову з того, що принесло задоволення, аби не фокусуватися лише на негативі. Важливо також не звинувачувати партнера (-ку) у тому, що ти не отримав (-ла) задоволення. Адже відповідальність за цю частину статевого акту лежить порівну на обох.
Проговори ті моменти, яку не сподобалися, разом обміркуйте варіанти розвʼязання проблеми.
Для цього можна поділитися власним досвідом мастурбації та вивчення тіла.
Памʼятай: ця розмова створена для спільного пошуку цікавих можливостей, які покращать стосунки, а не для взаємного звинувачення чи насмішок.
Що таке лібідо і чим відрізняється від статевої конституції
Навіть чимало дорослих людей не до кінця розуміють різницю між лібідо та статевою конституцією.
Лібідо — це динамічне явище, яке змінюється під впливом багатьох внутрішніх та зовнішніх факторів, як от втома, страх, дискомфорт, погані переживання тощо.
А ось статева конституція — це сексуальний темперамент, який дається людині з народження. Детальніше про різницю ми вже розповідали раніше.
Щоб підняти лібідо, потрібно забрати тригери, які впливають на нас. Наприклад, відпочити, розслабитися, прибрати помешкання — бо навіть безлад у квартирі може впливати на сексуальне бажання.
Як не соромитися свого тіла
Сором за своє тіло — психологічна проблема, яку варто пропрацьовувати зі спеціалістом. Це потреба прийняття власної тілесності.
Якщо ти відчуваєш сором перед партнером, постає питання у довірі до цієї людини. Та найголовніше тут — власний комфорт: не переступай через себе.
Можна вступити в інтим в одязі, або відкласти цей момент на інший час.
Раніше ми розповідали тобі, як можна побороти сором за власне тіло і які наслідки цей стан може мати на сексуальне життя людини.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.