Як надати першу допомогу потопаючому: правила безпеки під час літнього відпочинку

Анастасія Грубрина журналістка сайту
як надати першу допомогу потопаючому

Літній відпочинок — це не лише розваги та полегшення від спеки, а й відповідальність за власне життя і життя твоїх близьких.

Під час відпочинку поблизу водойм варто знати правила, як надати першу допомогу людині, яка тоне. Читай про послідовність надання допомоги потопаючому далі у матеріалі.

Яка послідовність надання допомоги потопаючому — алгоритм дій

Міністерство охорони здоров’я України нагадало про правила безпеки та поділилося алгоритмом дій з порятунку людей при утопленні. Уважно ознайомся, адже це може врятувати комусь життя.

Передусім слід переконатися, що порятунок інших не зашкодить тобі. Адже може статися так, що ти не впораєшся, і рятувати доведеться тебе. Якщо ти не певен (-на), поклич когось ще на допомогу.

Якщо ти витягнув (-ла) потопельника з води, терміново виклич лікарів. Поки вони їдуть, надай першу допомогу потерпілому (-ій). Якщо людина не реагує на тебе, перевір дихання — послухай його, подивись, чи рухається грудна клітка, простягни руку чи щоку до рота, щоб відчути дихання.

Якщо людина не дихає, зроби такий алгоритм:

  1. Затисни постраждалому (-ій) ніс та вдихни повітря йому (їй) в рот до підйому грудної клітки. Повтори це п’ять разів. Маленьким дітям повітря вдихають у ніс та рот одночасно.
  2. Якщо дихання не з’явилося, поклади долоні одна на одну на грудну клітку та натискай на них вагою тіла. Руки слід випрямити в ліктях. Зроби 30 натискань.
  3. Повтори два штучні вдихи.
  4. До прибуття медиків чи рятувальників або поки постраждалий (-а) не почне дихати, продовжуй натискання (30) та штучні вдихи (2).
  5. Для постраждалих дітей кількість натискань — 15, а штучних вдихів — два. Після того, як людина прийде до тями, її потрібно зігріти.

Якщо людина дихає, слід зробити так:

  1. Поклади постраждалого (-у) спиною на тверду та рівну поверхню.
  2. Розігни голову постраждалого (-ої), висунь нижню щелепу, якщо немає травми хребта.
  3. Допоможи очистити рот від бруду, піску тощо.

У будь-якому разі не залишай людину саму, дочекайся медиків та рятувальників.

Раніше ми розповідали, як надати першу допомогу людині.