Страх підхопити якусь хворобу в громадських вбиральнях супроводжує нас доволі часто. Це спонукає шукати різні, подеколи не найкращі рішення, як безпечно користуватися туалетом.
Хтось стає ногами на сидіння унітаза, а хтось підкладає накладки. А чи можна заразитися чимось через сидіння унітаза, чи цей страх марний і лякаємося ми даремно? Гінекологиня Людмила Шупенюк відповіла на це питання.
Чи можна заразитися чимось через сидіння унітаза — відповідає гінекологиня
Лікарка пояснює, що для зараження венеричними захворюваннями на кшталт хламідіозу, гонореї, сифілісу або папіломавірусу потрібно одразу сісти на брудне сидіння унітаза із залишками виділень іншої людини.
Однак і цього недостатньо. Щоб отримати хворобу, потрібно мати рану на статевих органах, яка не загоїлася. І тільки якщо до неї потрапить збудник хвороби, тоді зараження стане можливим.
Однак Людмила Шупенюк зазначає, що через сидіння унітаза можна заразитися дерматологічною хворобою, адже на обідку можуть жити грибки, стрептококи, стафілококи, сальмонели, паразити та інші організми.
Тож для того, щоб убезпечити себе потрібно дотримуватися простих правил — переконатися в чистоті сидіння та використовувати накладки за потребою.
Також важливо пояснювати правила безпечного користування громадським туалетом дітям, адже вони — в зоні ризику розвитку дерматологічних захворювань.
Чи можна заразитися через сидіння унітаза дерматологічними захворюваннями
Дослідження американських вчених, чи є сидіння унітаза переносником стафілококу, який провокує дерматологічні захворювання показало, що на погано очищеному обідку кількість цих організмів доволі висока.
Для порівняння вчені слідкували за рівнем мікробів на неочищених сидіннях та тих, які були очищені спиртовими серветками на прикладі шести унітазів.
На тих, що протиралися принаймні серветками була менша концентрація стафілококів, ніж на тих, які зовсім не очищувалися.
А американський дерматолог Бернард Коен з центру Джона Гопкінса в Балтіморі у своєму дослідженні розповів про так званий дерматит туалетного сидіння.
Цей тип дерматиту виникає від контакту із сидінням унітаза, а його симптомами є подразнення шкіри на сідницях та задній частині стегон.
Він проаналізував п’ять випадків дерматиту від сидіння унітазів у дітей зі Сполучених Штатів та Індії. За його словами, цей вид дерматиту — одне з тих захворювань, які описані в медичних підручниках і спостерігаються в слаборозвинених країнах, але таке, з яким молоді педіатри не стикалися у своїй щоденній практиці.
Коен і його колеги писали, що в минулому дерматит сидінь унітазів виникав через вплив дерев’яних сидінь унітазів і лаків та фарб, якими вони оброблялися.
Вчені припускають, що повторна поява захворювання може бути пов’язана з тим, що для очищення деяких з них у громадських місцях використовуються дуже агресивні хімічні речовини.
Зазвичай дерматит туалетного сидіння вражає дітей. Однак подумати про нього варто і дорослим, адже кожен по-своєму реагує на алергенні речовини.
Уникнути зараження стафілококом або дерматитом можна, дотримуючись наступних правил:
- використовувати паперові чохли для унітазів у громадських закладах, зокрема у лікарнях та шкільних туалетах;
- щоденно очищувати сидіння і раковини унітазів;
- використовувати неагресивні засоби для очищення унітаза.
А про те, які хвороби можна підчепити у басейні ми також розповідали в матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.