Фінансова подушка безпеки — що це та як створити “валютний фонд власного імені”

Вікторія Мельник журналістка сайту
фінансова подушка безпеки як створити

Наявність фінансової подушки на початку повномасштабного вторгнення дещо знизила рівень тривожності у людей, що її мали. Натомість відсутність такої підтримки може обернутися неготовністю до чергових викликів, які готує нам життя.

Експертка з фінансів та фінансова радниця Єлєна Шепель розповіла виданню WoMo, як сформувати свою фінансову подушку та навіщо вона потрібна.

Фінансова подушка безпеки: що це таке

Фінансова подушка безпеки — це резерв коштів, призначений для екстрених витрат. Зазвичай це сума на три-шість місяців життя без доходу на тому рівні, до якого ти звик/(-ла).

— Думка: “От буду більше заробляти, почну відкладати гроші” — ілюзія. З підвищенням рівня доходів та без сформованої навички накопичувати гроші, сама собою ситуація на краще не складеться, — пояснює експертка.

Водночас вона заспокоює, адже відкладати незначну суму можна і з невеликим доходом.

Експертка радить розділяти фінансову подушку безпеки (ФПБ) від вільних коштів, які приносять пасивний дохід. Адже якщо вкласти кошти з ФПБ у бізнес, що не виправдає себе, ти можеш залишитися без коштів взагалі.

Фінансова подушка безпеки: як створити

Для того, щоб зробити фінансову подушку безпеки, варто вирахувати, яка саме сума тобі знадобиться для деякого часу життя без доходу.

Також зверни увагу, що термін, який мають покрити кошти фінансової подушки, залежить від кількості членів сімʼї та твоєї посади.

Адже при зміні роботи знайти вакансію на керівну посаду важче, аніж на звичайного працівника.

  1. Розрахуй середню суму своїх місячних витрат.
  2. Суму щомісячних витрат помнож на три-шість місяців.
  3. Створи окремий рахунок, банку чи конверт з назвою, яка подобатиметься саме тобі. Не зі словом “небезпека”, “чорний день” тощо. Нехай це буде золото-валютний фонд твого імені.
  4. Краще накопичувати кошти в іноземній валюті: так ти зменшиш вплив інфляції на свій рахунок, а також знизиш можливість спокуситися на імпульсивні витрати.
  5. Не намагайся вгадати вигідніший курс валюти — це нормально, що якогось дня він вищий чи нижчий. Просто обмінюй гроші у визначений день та клади їх до рахунку.
  6. Не клади ці кошти на депозит. Основна функція фінансової подушки — бути під рукою, аби їх можна було взяти у будь-який момент.

— Для накопичення фінансової подушки знадобиться час, і зібрати її доведеться на дисципліні. Чимало людей здригаються від цього слова, тож корисним буде розглянути наступну формулу: дисципліна = вірність своїй цілі.

Просто з кожного свого доходу, навіть з найменшого, відкладай 10% на подушку безпеки й відстежуй прогрес, — наголошує експертка.

Також вона радить святкувати кожен проміжний прогрес та не знецінювати себе за невдачі. Раніше ми також розповідали тобі, як правильно накопичувати гроші під час війни та що для цього варто знати — читай про це у матеріалі.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.