Здавалося б, малюк щойно народився, але не встигнеш кліпнути оком, як він вже починає робити свої перші кроки у розвитку. Зазвичай все починається з невеликих досягнень, наприклад, самостійного тримання голови.
Але коли дитина починає тримати голову та що робити, якщо вона не може цього зробити? А коли тримання голови може бути тривожним сигналом? Розповідаємо все про цей етап в житті дитини.
В скільки місяців дитина починає тримати голову
Трохи тримати голову на животі дитина вчиться ще на першому місяці життя. Коли дитина починає тримати голову лежачи на животі на другому місяці, її м’язи вже достатньо сильні, щоб спертися на руки, тримаючи голову під кутом 45 градусів.
Вільно тримати голову малюк вчиться до кінця четвертого місяця. У цьому віці він здатен тримати голову під кутом 90 градусів, лежачи на животі, а також може повертати голову.
Дитина до шести місяців вже практично повністю контролює рухи головою, може повертати нею та нахиляти її.
Тож відповідаючи на питання, коли дитина має впевнено тримати голову, можна сміливо сказати, що після шести місяців вона має повністю контролювати рухи голови.
А в міському клінічному перинатальному центрі Івано-Франківська також зазначають, що в окремих випадках діти починають тримати голову до місяця.
На жаль, це може свідчити про те, що малюк страждає від перенапруги шийного відділу, так званого м’язового тонусу. Однак точний діагноз може встановити лише невролог.
Що робити, щоб дитина почала тримати голову
Прискорити або запустити процес тримання голови не здатний ніхто, окрім самої дитини. Однак можна допомогти їй зміцнити м’язи шиї у декілька способів:
- частіше класти дитину на живіт — так вона намагатиметься тягнути шию доверху;
- покласти дитину на спину, показуючи їй іграшку – треба повільно рухати її з одного боку в інший. Малюк буде повертати голову за іграшкою та тренувати шию;
- покласти іграшку поруч із дитиною так, щоб малюк повертав голову, аби побачити її.
Якщо у три місяці дитина досі не може принаймні мінімально тримати голову, це сигнал звернутися до лікаря.
Тримання голови є важливою ознакою гармонійного розвитку у перший рік життя, і якщо цього не відбувається, це може вказувати на можливі проблеми:
- травма під час пологів;
- гіпотонус м’язів;
- неврологічні захворювання тощо.
Але надмірна допомога з боку батьків не покращить ситуації. Не потрібно постійно підтримувати голову дитини руками. Це створить перешкоду розвитку та зміцненню шиї.
А чому немовля плаче та як його заспокоїти ми розповідали в нашому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.