Напевно, усі батьки стикаються із моментами, коли їхня маленька дитина плаче і здається, що ніщо не може її заспокоїти. Але в такі моменти варто пам’ятати, що плач — це основний спосіб спілкування немовлят. Та іноді він може стати справжнім випробуванням для дорослих, які намагаються зрозуміти й задовольнити потреби своєї дитини.
Тож пропонуємо тобі розібратися у питанні того, як заспокоїти дитину, яка не перестає плакати протягом декількох годин та які можуть бути причини цього. Детальніше про це розповіли у виданні Healthy Children.
Передусім, важливо розібратися, з яких причин малюк може плакати. І насправді їх багацько. Та найчастіше це може бути:
Спробуй помітити перші ознаки того, що твоя дитина голодна. Це може бути, наприклад, прицмокування або коли вона тягне кулачки до рота. Виявивши ці ознаки, ти можеш встигнути нагодувати малюка до того, як він почне плакати.
Варто перевіряти підгузок при перших ознаках плачу.
Варто бути обережними, оскільки у пориві турботи, можна випадково перегріти або переохолодити дитину. Занадто теплий одяг може викликати дискомфорт. Так само і недостатня кількість одягу, через що у немовляти можуть бути холодні руки чи ніс.
Малюку потрібна твоя постійна увага і тепло. Бери його на руки, спілкуйся з ним, розповідай історії, показуй іграшки, співай пісеньки. Створи для малюка атмосферу затишку та спокою.
Але пам’ятай, що занадто багато емоцій теж не добре — це може перезбудити дитину.
Іноді нервовість дитини може бути ознакою кольок. Також у дитини може розвинутися гастроезофагеальний рефлюкс (ГЕР). Якщо ти помітив(-ла), що після годування малюк нервує, часто зригує, швидко набирає або втрачає вагу — порадься з педіатром.
Якщо плач триває довго і, можливо, супроводжується високою температурою. Щоб перевірити цю здогадку — поміряй температуру малюка. Якщо у дитини висока температура — звернися до лікаря.
На жаль, буває таке, що навіть після усіх перевірок, зміни підгузка та годування немовля продовжує плакати. У таких випадках є кілька універсальних методів, які допоможуть тобі заспокоїти немовля.
Захитування. Тримай малюка на руках або захитуй в колясці. Ці рухи можуть дати заспокійливий ефект, нагадуючи про відчуття, які немовля відчувало в утробі матері.
Закутування. Попробуй закутати дитину в легку ковдру. Це може створити для малюка відчуття безпеки та заспокоїти його.
Допоможи з відрижкою. Після годування тримай малюка так, щоб його голова була на твоєму плечі, і легко погладжуй по спинці. Це допоможе малюку легше і безпечніше відригнути, звільнивши його від неприємних відчуттів.
Музика або заспокійливі звуки. Включи гарну мелодію або білий шум. Це може допомогти твоєму малюку заспокоїтися і заснути. Тож пошукай музику чи звуки, які сподобаються вам обом.
Щоденник для немовляти. Заведи щоденник, де ти можеш записувати режим харчування, сну і моменти невдоволення малюка. Можливо, в сльозах дитини є певна закономірність, яку ти зможеш виявити з часом. І це допоможе тобі зрозуміти, коли треба звернутися до лікаря.
Також звичка ведення щоденника допоможе тобі уникнути плутанини з часом годування, запобігти перегодовуванню чи пропусканню годувань, що своєю чергою може допомогти зменшити частоту вередувань малюка.
Раніше ми розповідали, чи можна купати дитину під час хвороби.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.