Найнижчий показник приросту населення в Європі! Демографічна криза в Україні — що кажуть цифри

Вікторія Мельник журналістка сайту
Демографічна криза

Найцінніший ресурс, який є у кожної країни — люди. Державні програми та ініціативи повинні всіляко заохочувати громадян залишатися у країні, полегшувати та робити комфортними умови для народження й виховання нового покоління, а також дбати про щастя людей загалом.

Однак через вплив різноманітних чинників, як от економічна ситуація, хвороби чи війна, у країні може настати демографічна криза. Зокрема, нині такі переживання є щодо українського населення.

Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович на форумі Демографічне майбутнє України озвучила показник приросту населення, який був минулого року в Україні. За її оцінкою, це найнижчий показник серед європейських країн.

Демографічна криза в Україні

— Люди — це найважливіше, що є в країні. Без людей і їхнього потенціалу неможлива успішна Україна — бо її нікому буде відновлювати, розвивати, захищати. Багато років поспіль кількість українців зменшується. 

Працювати над збільшенням народжуваності, покращувати якість життя, створювати країну, в якій хочеться жити — це все довгострокові цілі, які ми ставимо перед собою, — написала у своєму Facebook Оксана Жолнович до теми про показник приросту населення України.

Під час виступу на форумі Демографічне майбутнє України, Оксана Жолнович заявила, що населення України зменшується.

— На жаль, населення України стає меншим. Зараз нас приблизно 35,1 млн осіб, і це на 20 млн менше, ніж було у 1991 році. На це впливає низка чинників.

Українців народжується менше. Ми, як і всі європейські нації, є старіючою нацією, — говорить Оксана Жолнович.

Приріст населення України за минулий рік сягав 0,9%, що є найменшим показником серед країн Європи.

— У 2023 році нових українців народилося лише 187 тис. Це також суттєво менше, якщо порівнювати з 1991 роком, — зазначила міністерка.

Проблемою також є високий рівень смертності та еміграція.

Демографічні цілі України

Міністерство соціальної політики працює над змінами у демографічній ситуації. Зокрема, йдеться про покращення якості життя, створення умов для підвищення рівня народжуваності, зниження передчасної смертності, міграційний приріст та адаптація до нових умов.

Щоб мати можливість швидко відновитись, важливо сформувати те, що заохотить українців, що виїхали, повертатись додому. Те, що спонукає іноземців обирати Україну своїм домом.

Нам потрібно сформувати та візуалізувати український вайб, який допоможе ідентифікувати нас у зовнішньому світі, показувати, які ми є, і чому варто до нас доєднуватися, — додала Жолнович.

Раніше ми детально розповідали про стратегію уряду щодо відновлення населення України, дізнатися більше можеш за посиланням.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини