Чорнобильська зона відчуження вже десятки років вабить шукачів пригод своєю історією. Навіть культова гра S.T.A.L.K.E.R. 2: HEART OF CHORNOBYL розвертає свої дії саме на території Чорнобиля.
Чимало вкладників та медійних людей не раз заявляло про бажання створити на території відчуження науково-дослідні обʼєкти. На це готові виділяти кошти.
Що відомо про плани на Чорнобильську зону відчуження, а також хто готовий вкласти кошти у її розвиток, розповіла міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук у своєму Facebook.
Що буде з Чорнобильською зоною
За словами Світлани Гринчук, у розвиток Чорнобильської зони країни-вкладники готові вкласти близько семи мільйонів євро.
Про підтримку Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля домовилися на засіданні Асамблеї країн-вкладників Рахунку, організованому ЄБРР.
Загалом до ініціативи доєдналися:
- Канада, яка планує перенаправити пʼять мільйонів євро з фонду, який закрили у Росії;
- Бельгія;
- Єврокомісія — додасть ще 1,7 мільйона євро до попередніх пʼяти.
Ці кошти спрямують на демонтаж нестабільних конструкцій обʼєкта Укриття. Це посилює спектр можливостей для здобутків у сфері ядерної та радіаційної безпеки.
— Кошти Рахунку будуть спрямовані на відновлення зруйнованого та пошкодженого під час російської окупації обладнання, системні проекти ядерної та радіаційної безпеки на ЧАЕС.
У планах на 2025 рік — підписання нових грантових угод та реалізація спільних проектів, — зазначила Світлана Гринчук.
Раніше Уряд пропонував перетворити Чорнобильську зону відчуження на науковий хаб та зону інновацій.
Серед планів — розвиток відновлювальної енергетики, туристичної інфраструктури, унікального біосферного заповідника та наукового потенціалу.
Історія Чорнобиля цікавить багатьох людей, а велику частину цієї історії можна дізнатися з фільмів чи серіалів на тему. Шукай список фільмів про Чорнобиль, за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.