Розгляд “справ Майдану”: у чому полягає проблема розслідувань та судових вироків через 10 років

Богдана Макалюк журналістка сайту
Розслідування справ Майдану: у чому полягають проблеми через 10 років

З часів Революції гідності минуло вже десять років. На жаль, ця революція не обійшлася без жертв. Тому усі ці роки тривали розслідування “справ Майдану”. Але за десять років не всі справи розкрили, не всі винні отримали судові вироки.

19 лютого 2024 року під час брифінгу начальник департаменту у “справах Майдану” Офісу генпрокурора Олексій Донський розповів, що кількість вироків у цих справах була дуже малою.

— У 2023 році вироків у “справах Майдану” стільки ж, скільки за чотири попередні роки разом узяті. Але кількість вироків нас не влаштовує, їх дуже мало. І це величезна проблема — тривалість судового засідання, — каже Донський.

У чому полягають проблеми “справ Майдану”

За його словами, слідство мало проблеми з розслідуванням подій 18 лютого 2014 року.

— Нам вдалося притягнути до відповідальності саме за вчинення вбивств 18 лютого керівництво львівського Беркута, двоє осіб зараз перебувають під вартою. І ще кількох осіб притягнуто до відповідальності саме за події 18 лютого, — повідомив він.

Утім, він говорить, що не розкритими залишаються 22 січня та частина вбивств 18 лютого. Донський пояснює, що є об’єктивні складнощі з розкриттям цих злочинів, які пов’язані з первинним документуванням у цих справах. 

— Це було ще до зміни влади, тому першочергові слідчі дії, спроби розкриття злочину по гарячих слідах, на жаль, не відбувалися так, як мало бути, — наголосив він. Додає, що строків давності за цими злочинами немає.

Акцентуючи на проблематиці розгляду “справ Майдану” судами, Донський говорить про величезний дисбаланс між кількістю обвинувальних актів, направлених до суду, і кількістю вироків. За його словами, за надмірного навантаження суддів має бути певна пріоритизація справ. 

— Ми не можемо просити суд пріоритизувати саме “справи Майдану”, адже спосіб визначення пріоритету непрозорий. Єдина можливість усунути це — законодавчі зміни, які мають бути універсальними. Якщо строк давності завершується, то справу — не важливо, “справу Майдану” чи іншу — має слухати суд, — сказав він.


Є деякі військові, які починали захист нашої країни з Майдану. Раніше ми розповідали історію військового Юрія Богілло про Майдан та сучасну війну.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини