Реєстр Оберіг створений для збору інформації про усіх військовозобов’язаних країни, які перебувають на військовому обліку. 16 липня завершився термін оновлення даних, і якщо це було зроблено некоректно, або сталася помилка — дані потрібно виправити. Чи можна це зробити онлайн, чи лише офлайн — даємо алгоритм, якщо інформація у реєстрі Оберіг неповна.
Інформація в реєстрі Оберіг неповна: що означає
Оновити дані до 16 липня 2024 року військовозобов’язані могли кількома способами: через ТЦК та СП, ЦНАПи або мобільний застосунок Резерв+.
Всі дані завантажуються в загальний реєстр військовозобов’язаних Оберіг. Про кожного там зберігається детальна інформація: ПІБ, місце проживання, дата народження, сімейний стан, освіта, місце роботи, паспортні дані, номер ІПН, військово-облікова спеціальність, звання тощо.
Перевірити інформацію про себе можна через застосунок Резерв+. Якщо вона була введена некоректно, може з’явитися повідомлення: дані в реєстр Оберіг не знайдено. Також під час перевірки ти можеш знайти помилку в оновлених даних.
Подібні проблеми виникають з технічних причин: через перенавантаження системи міг статися збій. Також дані могли були некоректно введені працівниками ТЦК або ЦНАПу.
На які наслідки можна чекати, якщо інформація в Оберегу неповна
Якщо неправильне введення даних не є провиною самого військовозобов’язаного, він не несе за це відповідальності. Однак сам факт помилки може призвести до непорозумінь.
Наслідками введення невірних даних в реєстр Оберіг можуть бути:
- помилковий виклик до ТЦК. Приміром, може бути не врахована відстрочка або бронь і військовозобов’язаного викличуть як призовника;
- юридичні проблеми: військовозобов’язаному можуть поставити в провину ухилення від призову.
Як діяти у випадку, коли інформація в реєстрі Оберіг неповна або некоректно введена?
Інформація в реєстрі Оберіг неповна: алгоритм дії
Юрист Дмитро Франчук прокоментував цю ситуацію порталу rbc.ua. Він радить:
Якщо у реєстрі Оберіг вказані неправильні або неповні дані, потрібно звернутися до ТЦК з письмовим проханням виправити помилку.
Зробити онлайн це неможливо. Потрібно самому прийти у ТЦК з документами, що підтверджують правильність особистих даних. Лише працівники військкомату мають право виправити персональні дані.
Під час візиту з собою потрібно мати:
- паспорт громадянина України;
- податковий номер;
- документи, що підтверджують місце реєстрації;
- військово-обліковий документ: приписне свідоцтво, тимчасовий квиток чи військовий квиток;
- документи про здобуття освіти;
- фото 3х4.
Та документи з наступного переліку (якщо такі є):
- свідоцтва про народження дітей;
- свідоцтво про шлюб/розлучення;
- медична довідка за наявності захворювань;
- довідка про опікунство/догляд за особою з інвалідністю;
- довідка про інвалідність;
- водійське посвідчення;
- витяг про бронювання.
Юрист радить під час візиту бути уважним і не підписувати нічого, перш ніж детально не ознайомишся з усією інформацією. Також варто занотовувати, з ким саме ти спілкуєшся, де і коли. Це допоможе уникнути майбутніх непорозумінь.
Раніше ми розповідали, що буде, якщо не оновити дані, й кого визнають ухилянтом.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.