В реаліях сьогодення жінки стають рушійною силою відновлення та модернізації країни.
Восьмий Український Жіночий Конгрес, який відбудеться у Києві 5 листопада 2024 року, має на меті об’єднати всіх, хто зацікавлений у підтримці жінок у різних сферах суспільного життя в Україні.
Захід присвячений темі Жіночий потенціал: нові ролі, нова якість. Головна ідея Конгресу — жінки як ключові агентки змін у процесах перемоги та подальшого розвитку України.
Візія на майбутнє України
Співзасновниця Конгресу, віцеспікерка Олена Кондратюк, підкреслила, що захід має аналітичний характер, і спрямований на формування конкретного плану дій.
Вона нагадала, що останні два Конгреси проходили вже під час війни й були орієнтовані на роль жінок в умовах військових дій.
— Цього року ми поставили собі мету зазирнути в майбутнє. Уявити, якою буде Україна через 5, 10, 15 років. Систематизувати виклики, які перед нами стоять, і спробувати знайти шляхи, щоб їх уникнути, — зазначила Кондратюк.
Віце-спікерка підкреслила, що стратегування завжди було сильною стороною Українського Жіночого Конгресу. Завдяки, зокрема, популяризації теми гендерної рівності, в країні скасували суто “чоловічі” професії, відкрили жінкам шлях у військові навчальні заклади, запровадили гендерні квоти на виборах і сприяли розвитку жіночого підприємництва.
— Ми збираємося на черговий Конгрес, щоб спільно напрацювати план дій для подолання таких викликів, як демографічна криза, соціальна нерівність, рівень фінансової грамотності, безпека, повернення жінок, які разом із дітьми вимушено виїхали за кордон, зміна політик держави та бізнесу, — розповіла Олена Кондратюк.
Марія Іонова, співзасновниця Конгресу і народна депутатка, додала:
— Окрему увагу ми приділимо питанню жінок у Збройних Силах. Україна має рекордний відсоток жінок у війську, тисячі з них воюють на передовій. Багато років ми руйнуємо скляну стелю у війську і я вірю, що настане день, коли українські військовослужбовиці стануть генералками і командувачками.
Жіночий потенціал у часи викликів
Організатори Конгресу підкреслюють, що жінки повинні стати ключовими агентками змін у процесах перемоги та подальшого розвитку України.
Жіночий потенціал — це не лише ресурс, який необхідно використовувати для подолання викликів війни, а й важлива частина у процесі відбудови та модернізації країни.
Головні теми дискусій
На Восьмому Українському Жіночому Конгресі, вперше на високому публічному рівні, планується обговорити питання збереження людського капіталу та шляхи подолання демографічної кризи.
Як повідомила співзасновниця Конгресу Світлана Войцеховська, основна мета заходу — думати про майбутнє України, оцінювати виклики, що постануть у найближчі роки, і шукати відповіді на них.
— На цьому Конгресі ми ставимо собі за мету подумати про те, яким буде майбутнє України, визначити усі виклики, які на нас чекають, і спробувати знайти адекватні відповіді на них, — підкреслила вона.
Для обговорення планується п’ять дискусійних платформ, які охоплять різні сфери життя.
Візію майбутнього представить Євген Глібовицький, директор Інституту фронтиру — організації, яка формує стратегічне бачення розвитку України.
А три віцепрем’єр-міністри — Юлія Свириденко, Олексій Кулеба та Ольга Стефанішина — зосередяться на темах нових економічних реалій, участі жінок у процесах відбудови та ролі в європейській інтеграції.
Демографічні виклики, пов’язані з людським капіталом, обговорюватимуть урядовиці, науковиці та фахівці з репродуктивного здоров’я, серед яких Наталя Лелюх, волонтерка, гінекологиня та торішня володарка відзнаки Українського Жіночого Конгресу.
Україна переживає культурний підйом, і в межах спеціального діалогу-перформансу акторка Ірма Вітовська та директор театру Франка Євген Нищук представлять своє бачення культурного ренесансу. Організатори обіцяють зробити це в інтригуючий спосіб!
Як долучитися
Український Жіночий Конгрес — це щорічна публічна платформа для формування політик гендерної рівності. Долучитись до заходу можна буде в онлайн та офлайн форматах.
Реєстрацію для участі у восьмому Жіночому конгресі можна пройти за посиланням.
А його трансляція розпочнеться об 11:00 5 листопада на офіційному сайті Конгресу womenua.today, а також у соціальних мережах Facebook і YouTube. Упродовж дня новини та фото з Конгресу з’являтимуться в Instagram та X.
За часи повномасштабної війни українки довели, що здатні бути хорошими лідерками, про них говорять у світі, їх відзначають нагородами та дякують за їхню роботу. Ми зібрали портрети жінок-лідерів, що впливають на соціальний розвиток та підтримку під час війни.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.