Вже всьоме було проведено Український Жіночий Конгрес. Цьогоріч подія відбулась під гаслом Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови.
Український Жіночий Конгрес об’єднав 50 спікерів і спікерок, які безупинно працюють на перемогу й розвиток України в різних сферах.
Навіть в той час, коли ми б’ємося за Україну, ми розуміємо, яку державу хочемо збудувати — державу, відкриту для кожного, державу, в якій кожен і кожна має перспективи та може їх реалізувати, — говорить модераторка конгресу та ведуча Вікна-новини Яна Брензей.
Упродовж двох днів дискусії проходили на шести тематичних платформах. У перший день учасники й учасниці обговорили питання участі жінок в українській політиці та прийнятті рішень, можливості жінок в економічній сфері, зокрема у бізнесі, а також освітні перспективи як енергію майбутнього України.
Перша леді України Олена Зеленська у своєму виступі на Українському Жіночому Конгресі відзначила, наскільки швидко змінилась роль та навантаження на українських жінок за останні роки.
Перша леді зазначила, що попри те, що Україна мріяла про жіноче лідерство еволюційним шляхом, набути його довелось лише екстремальним способом.
Дві промовисті цифри: за даними кадрового центру ЗСУ, нині в нас 43,5 тис. жінок-військовослужбовиць. Це майже втричі більше, ніж у 2014 році. Водночас 56% новостворених бізнесів за цей рік — це жіночі бізнеси.
— Мені здається, із цих цифр складається дуже виразна формула українського жіночого лідерства зараз. Наші жінки — захисниці. Вже не метафорично, а фізично. І водночас вони займаються відбудовою нормального життя — бізнесу, робочих місць. Відбудовою перспективи, майбутнього, — говорить Олена Зеленська.
Також перша леді наголосила на важливості створення фізичного та ментального безбар’єрного середовища в Україні. Крім того, зі слів Олени Зеленської, потрібно сприяти поверненню українок додому, навчанню спеціалістів із надання психологічних послуг та забезпеченні рівної оплати праці жінок і чоловіків.
Суспільство змінюється. Нам треба створити такі умови, щоб ці зміни відбувалися комфортно.
До того ж під час першого дня події відбулися тематичні дискусії щодо ролі жінок у політиці. Зокрема обговорювали питання можливості українок балотуватися та бути обраними після того, як їм довелося вимушено виїжджати з України на початку повномасштабної війни.
Річ у тім, що балотуватись не мають громадяни та громадянки, які не жили в Україні останні п’ять чи десять років. Тобто якщо особа перебувала за межами країни 90 днів або на 183 дні сумарно протягом року, тоді вважається, що вона не проживала в Україні потрібний час та не може балотуватись.
Усі наші громадян, які вимушено виїхали за кордон, не можуть балотуватися, — говорить голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко.
Співзасновниця Конгресу Світлана Войцеховська також зачепила питання освіти, додавши, що важливо вкладатись у навчання наших громадян.
Найцінніший капітал будь-якої нації — капітал людський. Від того, якими ми виростимо дітей, залежить майбутнє всієї країни. Саме тому ми формуємо візію і в освітньому напрямку.
Одна з перших дискусій стосувалась впровадження гендерної політики в безпекових структурах та антикорупційних органах. Як мінімум це необхідно з точки зору євроінтеграційних прагнень України.
Також на другий день Українського Жіночого Конгресу учасники та учасниці зачепили питання гарантування репродуктивних прав наших захисників і захисниць, про яке йшлося й в нещодавно ухваленому законопроекті 8011.
Народна депутатка України Марина Іонова відмітила, що крім законодавчого аспекту, існує необхідність передбачити на це відповідне фінансування та провести якісну просвітницьку роботу з цього питання.
Крім того, міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна розповіла, що Мінветеранів розробляє ветеранську політику, щоб кожен ветеран чи ветеранка мали комфортний перехід з воєнного життя до цивільного. Адже їхня інтеграція надзвичайно важливі для функціонування держави.
Навички, набуті під час служби в армії, — цінний ресурс для вирішення різноманітних завдань в економіці, освіті та соціальній сфері.
Міністерство пропонує концепцію нової ветеранської підтримки, яка передбачає створення інфраструктури. забезпечення якісних та доступних послуг, економічну активність, забезпечення реабілітацією та житлом ветеранів та ветеранок.
Також Юлія Лапутіна надала нові дані щодо кількості жінок в армії. Наразі загальна кількість жінок в ЗСУ становить 62 062 особи.
Також раніше ми розповідали, що три українки потрапили до списку найвпливовіших жінок BBC 2023.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.