Україна вже планує відбудову України та враховує екологічні аспекти. Україна вже зараз впроваджує певні проекти, які мають покращити наше довкілля.
Міністр захисту довкілля Руслан Стрілець на конференції Зелене відновлення України у Вільнюсі розповів, що Україна вже запровадила.
Ключовими принципами відбудови є Build Back Better та Вuild Вack Greener, повідомили у Міністерстві захисту довкілля.
— Цінуємо, що партнери вже зараз готові допомогти пройти нам шлях від руїн до зеленої трансформації. Як сказав президент Володимир Зеленський, відбудова — це не лише про те, що маємо зробити після перемоги, а й те, що потрібно робити просто зараз, — акцентував міністр.
Які проекти щодо екологічного відновлення впровадила Україна
Руслан Стрілець повідомив, що Україна вже зробила та робить багато речей, а саме:
- робить акцент на зелених проектах. Вони створять до 4,2 млн зелених робочих місць, компенсуючи втрати від війни;
- ухвалює необхідні євроінтеграційні закони. Вони наближають Україну до ЄС і скорочують шлях потенційних інвесторів до нас;
- залучає інвесторів та розробляє проекти будівництва нових сміттєпереробних заводів європейського зразка. Два десятки таких проектів вже на стадії запуску в Одесі, Києві, Полтаві, ще один працює в Івано-Франківську;
- разом з німецькими партнерами запустили Кліматичний офіс в Україні. Він є тим інструментом, який дозволить залучати зелені фінанси на післявоєнне відновлення;
- відновлює ліси. Україна поставила ціль висадити 1 млрд дерев і вже зараз виконала свою програму майже на 44%;
- відкриває центри з вирощування саджанців. Сьогодні їх в Україні сім;
- розпочала масштабну реформу лісової галузі;
- завершує цифровізацію лісу. Ми запровадили ряд електронних сервісів, які дозволяють ефективно контролювати переміщення деревини.
Міністр також подякував ЄС за створення Ukraine Facility. Це дасть змогу за підтримки ЄС впевнено рухатися до досягнення кліматичної нейтральності, побудови циркулярної економіки, а також модернізувати промисловість за найкращими стандартами та відновити наші природні ресурси.
Ми маємо дбати про довкілля, адже воно страждає від багатьох вчинків людини. Зокрема на озоновий шар впливають запуски ракет у космос. Раніше ми розповідали, що над Антарктидою утворилася велика озонова діра. Читай, чи небезпечно це.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!