Soft power на роботі: як налагодити ефективну комунікацію з колегами

Анастасія Жиденко редакторка сайту
Бізнес

Під час війни soft power, що в перекладі з англійської звучить як м’яка сила, стає частиною життя кожного лідера. Кризові ситуації вимагають від нас гнучкості, емпатії та стратегічного мислення для дієвого подолання труднощів та розв’язання нагальних проблем. “М’яка сила” у бізнесі допомагає мотивувати людей на глибшому емоційному рівні, побудувати ефективну співпрацю та залучати партнерів до спільної мети.

Сутність soft power також полягає у проведенні переговорів, тобто переконанні партнерів через факти та цінності. Дієвість цієї концепції залежить від багатьох чинників, зокрема довіри, культурного середовища та контексту справи. 

Якщо під час роботи потрібно комунікувати з людьми, які не готові до змін, варто змінити підхід та надихнути їх на поступову зміну сприйняття. Головне — уникай агресії, бо саме це стане на заваді конструктивній комунікації. Зрештою, буде важко знайти взаємовигідне рішення. Проте, чи існують корисні методики, які допоможуть лідерам у роботі?

Віце-президентка ІТ-компанії Надія Омельченко поділилася порадами щодо ефективної комунікації для взаємовигідних рішень.

Дипломатична мова

Під час розмови з опонентом спробуй правильно підібрати слова. Не слід ображати та звинувачувати колегу. Навіть якщо людина помиляється, варто коректно запропонувати інший спосіб для дотримання ваших домовленостей.

Фокус на спільних цілях

Якщо співрозмовник демонструє агресію, намагайся акцентувати не на конфлікті, а на розв’язанні проблеми. Спробуй зменшити напругу, обговорюючи спільні цілі та разом шукаючи правильне рішення.

Емпатія

Прояви перед співбесідником свою здатність розуміти й відчувати почуття іншої людини. Демонструй повагу та висловлюй своє розуміння, якщо ти навіть і не погоджуєшся з певною думкою.

Саморегуляція

Іноді розмова може ставати напруженою, тому важливо зберігати спокій та робити перерву для рефлексії. Щоб бесіда не перетворилася на конфлікт, запропонуй партнеру зробити паузу в розмові.

Відкриті запитання

Саме відкриті запитання, наприклад, які варіанти ми могли б розглянути?, допоможуть залучити співрозмовника до пошуку спільного рішення.

Активне слухання

Уважно слухай співрозмовника. Якщо людина усвідомить, що є почутою, це знизить рівень агресії. Дозволь партнеру зрозуміти, що ти на його/її боці, бо прислухаєшся до його/її думку та проблеми.

Ненасильницька комунікація

На початку розмови потрібно озвучити факти, але без оцінок. Потім поділися своїми почуттями щодо певної ситуації. Далі слід розповісти про свої потреби та завершити діалог, завдяки конструктивному проханню — чи могли б ми разом обговорити можливі варіанти?

Справжня сила лідера полягає у здатності підтримувати моральний дух, створювати єдність і забезпечувати ефективне спілкування в умовах хаосу.

Що таке здорове партнерство у бізнесі та як до нього прийти — прочитай далі.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе