Шкільні роки чудові й сповнені життєвих уроків та цікавих моментів. Однак найбільший страх всіх школярів — контрольна робота та випускні іспити.
До початку повномасштабного вторгнення українські учні складали ДПА після девʼятого класу та ЗНО після 11. Зараз ДПА скасували, а замість ЗНО запровадили НМТ. Але що буде далі?
Як проводитимуть ДПА та на що впливатимуть результати цих іспитів, розповіла директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко для Нової української школи. Ми переповідаємо далі найцікавіше.
Як проводитимуть ДПА
За словами Тетяни Вакуленко, у майбутньому школярі складатимуть ДПА у формі ЗНО.
Однак ці результати не впливатимуть на відбір до профільних академічних ліцеїв. Натомість такі форми перевірки можуть слугувати якісним зворотним звʼязком для учнів та освітян.
Я вбачаю значення державної підсумкової атестації в отриманні хорошого зворотного зв’язку між учнем чи ученицею і закладом освіти.
— Державна підсумкова атестація не використовується ні для чого, окрім як для моніторингу. Але що таке моніторинг? Ми хочемо залучити для нього інструменти штучного інтелекту, щоб на основі наших даних і інформації про тестові завдання ДПА учень чи учениця отримували звіт — людською мовою написаний, де сказано буде, що ти молодець, ти добре зробив ось це і ось те, а за цим треба попрацювати, — каже Вакуленко.
Нагадаємо, що ДПА учні складатимуть після четвертого та девʼятого класів. Тож сама атестація має на меті якомога раніше виявити прогалини у знаннях дітей.
Наразі УЦОЯО пропрацьовує завдання для ДПА четвертого класу. Там є чимало цікавих завдань, зокрема й самостійне мовлення.
— Є нові формати завдань як математичне дослідження: певна умова, ситуація, у якій дитині потрібно розв’язати декілька задачок, але спершу зрозуміти, де взагалі там математика потрібна. Ну, наприклад, побудувати притулок для тварин.
Далі має бути розроблена система оцінювання для державної підсумкової атестації для дев’ятикласників, і це має бути вже ширша низка предметних галузей, — додала Вакуленко.
Завдання для четвертого класу покажуть вже цього року. А вже наступного року пілотування пройдуть завдання для девʼятого класу.
Їх покажуть у 2027 році.
До речі, памʼятаєш скандал навколо цьогорічного НМТ з англійської мови? Раніше ми розбирали, чому завдання були такими складними та чи дійсно це вина УЦОЯО — читай за посиланням.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!