Якщо наздогнав новорічний смуток: навіщо нам святкування та як дати святам шанс

Богдана Макалюк журналістка сайту
Якщо наздогнав новорічний смуток: навіщо нам святкування та як дати святам шанс

2024 Новий рік буде десятим, який зустрічають українці у стані війни, і другим у стані повномасштабної війни. Багато людей відчувають сум та пригнічення замість святкового настрою. 

Але добрі та теплі свята потрібні нам у цей темний час. Соціальний психолог Ілля Бачурін розповів для Бережи себе, як боротися почуттям суму та дозволити собі свято у Новий рік.

Навіщо святкувати Новий рік

Деякі люди не можуть дозволити собі відпочинок та святкування на Новий рік. Вони ставлять питання: “Чи є нам що відзначати?”, “Навіщо нам це святкування?” тощо.

Психолог каже, що відповідь у кожного своя. Люди не мають вимагати від себе бажання святкувати, але є різні причини, чому треба дати новорічним святам шанс. Психолог міркує, що новорічні свята були створені саме для найтемніших часів.

Адже у багатьох культурах по всьому світу традиція проводити святкування саме посеред зими за дуже короткого світлового дня. Це не просто так, адже саме у такий час ми найбільше потребуємо спілкування та підтримки.  

— Новорічні та різдвяні свята символізують перемогу майбутнього над минулим. Святкування у воєнний час дає нам змогу зосередитися на майбутньому, виховуючи надію та оптимізм, що попереду — світліші дні.

Ця надія може бути потужним мотиватором для подолання поточних труднощів, — говорить Бачурін.

За його словами, новорічні свята впорядковують наше життя та додають нам опори за часів невизначеності. Адже часто вони пов’язані зі зрозумілими, конкретними та навіть приємними завданнями та ритуалами. Експерт наголошує, що новорічний настрій — це вибір.

Він поділився кількома варіантами справ, які можуть покращити новорічний настрій та твоє моральне самопочуття. Йдеться не лише про святкування чи прикраси. 

  • Можна створити невеличке різдвяне диво для тих, кому непросто і хто найбільше цього потребує. Наприклад, ти можеш стати Таємним Сантою для дитини з будинку для сиріт, підготувати подарунок для друга або подруги у війську.
  • Треба сказати або написати слова вдячності за те, що було у цьому році, подзвонити тим, кому давно збирався (-лася) або приготувати їм новорічну листівку з подаруночком.
  • Зустрінься або запроси на святкування тих, кому самотньо.
  • Додай краси там, де її не вистачає. Хай вогники новорічної ялинки світять не лише у тебе вдома. Можна поділитися святковим настроєм у різних місцях.

Багато людей також не можуть планувати під час війни, адже невпевнені у тому, що буде. Раніше ми розповідали, як та навіщо планувати життя під час війни.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.