Спільна підтримка та повага до ветеранів! Розповідаємо про нову кампанію проекту Ти як?

Марія Бондар редакторка сайту
Підтримка ветеранів

Військові, що повертаються до звичного життя, зустрічаються зі світом, де не кожен може зрозуміти їхні випробування. Можливо, це твій друг, сестра, сусід, однокурсник, той, хто сидить поруч у кав’ярні або щодня зустрічається з тобою в транспорті.

Досвід військових відрізняється від нашого, але вони поруч із нами, продовжують жити своє звичайне життя зі своїми радощами та викликами. Вони так само прагнуть займатися улюбленою справою, закохуватись, подорожувати, навчатись і просто жити.

Учасники війни щодня докладають сили, щоб адаптуватися до нової реальності. Тож цивільній частині населення необхідно навчитись їх підтримувати, допомагати у відновленні, проявляти до них повагу та людяність. 

За ініціативи першої леді Олени Зеленської, спільно з USAID та IREX, запущено кампанію у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? Має на меті підкреслити значення спільної підтримки та поваги до тих, хто пройшов через випробування війною, показати учасникам війни, що суспільство може і повинно бути опорою під час їхнього нелегкого процесу відновлення.

У своєму відеозверненні у соціальних мережах Олена Зеленська акцентувалась на підтримці:

Ветерани та ветеранки прагнуть продовжувати життя — навчатися, створювати родини, будувати кар’єри. Та воєнний досвід з ними назавжди, і щоб повернутися до життя, їм потрібна повага та розуміння цивільних

Смілива бойова медикиня та ветеранка російсько-української війни Катерина Галушка стала героїнею першого ролика. Розпочавши допомагати у шпиталі у 2019 році, познайомилась за багатьма військовими. А згодом на чотири роки приєдналась до добровольчого батальйону Госпітальєри, аби ще більше допомагати.

Поки що Катерина взяла паузу та працює менеджеркою спільнот у благодійному фонді. Проте планує повернення до служби, вже після психологічної реабілітації та адаптації до повсякденного життя.

Команда проекту Ти як? залучала до консультацій організації, що підтримують реінтеграцію учасників бойових дій. А ветерани, які стали обличчями відеороликів, показують, що повернення до цивільного життя, хоч і є певним викликом, але під силу для кожного воїна.

Загалом буде опубліковано шість роликів, і кожен з них розповідатиме про унікальні історії особистого досвіду та адаптації воїнів.

Військовий досвід вносить свої корективи у життя як ветеранів, так і цивільних, створюючи між ними розрив у сприйнятті. Тож важливо розуміти, як правильно підходити до комунікації з ветеранами, що не варто запитувати, як доречно висловити подяку та готовність допомогти. Про це все можна дізнатися у соціальних мережах та на сайті програми.

Війна залишає глибокі шрами на душах багатьох українців, і ми вже публікували поради від психолога як допомогти людині із ПТСР.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.