Без “хороших” та “поганих”: чому не слід уникати переживань та чи можливо керувати емоціями

Вікторія Мельник журналістка сайту
Як контролювати емоції

Контролювати свої емоції — хист, якому багато хто хоче навчитися. Та чи дійсно це так необхідно? Адже лише відчуття всього спектру емоцій робить нас людьми, дарує насичене життя.

Науковий письменник Девід Робсон вважає, що не можна ділити емоції на позитивні та негативні: це некоректно, адже неможливо прожити життя лише з позитивними відчуттями.

Які ще міфи про емоції існують та чи можливо контролювати їх, аби досягати бажаного — письменник розповів ВВС. Ми переповідаємо найцікавіше далі у матеріалі.

Чи існують “погані” емоції?

На думку Девіда Робсона, неправильно намагатися уникати негативних емоцій. Адже здатність до переживань у людини розвинута не просто так.

— Сум спонукає нас до самоаналізу та пошуку нових сенсів. Заздрість — до нових досягнень. У правильних пропорціях — і це ключова фраза — всі емоції корисні, — пояснює письменник.

Коли людина усвідомлює, що з емоціями не потрібно боротися, то їй стає легше.

Натомість експерт переконаний, що варто відійти від концепту контролю емоцій, думок та почуттів, а перейти до контролю реакцій на них.

Зокрема, одним з ефективних інструментів управління емоціями є музика. Саме тому часто люди слухають музику, аби покращити свій настрій. Також покращити самопочуття допоможе “зміна декорацій”.

Коли ми помічаємо, що нудьгуємо, втомились або життя стало дуже одноманітним, для багатьох головний спосіб підбадьоритись — це змінити щось навколо, поїхавши у відпустку. Але інколи ми не можемо взяти відпустку, а місця сили є й зовсім поруч.

Опинитися в такому місці означає наповнити себе позитивними емоціями, — каже Девід Робсон.

Допомогти оговтатися допомагають й близькі. Навіть їхні фото позитивно впливають на тебе. 

Як керувати емоціями

На думку письменника, хронічне уникання негативних емоцій може погано вплинути на організм людини. Однак дослідження показали, що люди, які дають раду своїм емоціям, проявляючи та стримуючи їх, досягають бажаних результатів.

Наприклад, якщо йдеться про конфлікт, то є два варіанти розвʼязання проблеми: вирішити її вже шляхом розмови, або взяти паузу та перемикнути мозок на щось інше, повернувшись до ситуації згодом.

Це дасть можливість охолонути та глянути на все під іншим кутом, — додає Девід Робсон.

Детальний план твоїх дій, коли негативні емоції переповнюють, можеш знайти в нашому іншому матеріалі.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.