На самоті, але не самотній (-я): як бути щасливим наодинці та насолоджуватися власним товариством

Ірина Танасійчук журналістка сайту
Як насолоджуватися самотністю

Бути наодинці — не означає почуватися самотнім. Самотність — це емоційне відчуття розірваності зв’язків, відсутності підтримки чи ізоляції. А вибір бути наодинці базується на бажанні свідомо не перебувати в компанії інших людей. 

І це не завжди погано. Людина потребує перезавантаження, а постійне спілкування з людьми може емоційно виснажувати. Тож ходити на “побачення з самим собою” — корисно та не соромно. 

А як насолоджуватися самотністю, відкрити можливості для самоаналізу та особистого розвитку, підвищити креативність та продуктивність, розповіли фахівці платформи психологічної допомоги Розкажи мені

Як насолоджуватися самотністю — заняття, які допоможуть віднайти гармонію з собою

Дехто дуже страждає через почуття самотності. Навіть відчуття фізичної відсутності когось поруч може викликати дискомфорт та тривогу. Однак з негативними емоціями в цей проміжок часу можна впоратися за допомогою деяких занять. 

Важливо створити комфортний життєвий простір. Це може бути облаштування затишного для себе місця та оформлення житла так, щоб воно відображало смаки та інтереси. Зроби свій дім найкращим та найкомфортнішим для себе місцем у світі. 

Період самотності можна використати для саморозвитку та навчання. Стань продуктивним (-ою) для самого себе, опанувавши музичний інструмент або вивчивши мову. 

Це значно підвищить вашу впевненість у собі й відкриє нові горизонти.

Фізична активність також може бути корисною для здоров’я та психічного добробуту. Це не тільки про спорт, а й про танці, біг та прогулянки на довгі дистанції. 

Природа здатна заспокоїти та зменшити стрес. Тому прогуляйся парком, попрацюй у саду або городі або придбай кімнатну рослину, за якою можна доглядати. Ну і, звісно, домашні улюбленці — один із найкращих способів позбавитися негативу.

Для фанатів книг фахівці радять поринути у світ захопливих сюжетів або дізнатися про нові факти з історії або науки. Це допоможе відволіктися від проблем, стимулювати уяву, краще зрозуміти себе та розширити кругозір.

Креативні люди можуть спробувати самовиразитися через творчі завдання. Напиши книгу, про яку давно думаєш, або почни плести бісером. Не забувай дарувати собі насолоду через буденні речі: слухання музики, масаж, догляд за собою тощо. 

Тиск соціальних мереж щодня стає все більш відчутним. Тож зменш час, який ти проводиш у телефоні, щоб позбавитися відчуття неповноцінності та порівняння. 

І наостанок — подорожуй. Не обов’язково їхати на інший кінець світу. Певно, у твоєму місті є багато місць, які ти ще не бачив (-ла). Влаштуй собі міні-розслідування, запланувавши відвідини нових цікавих закладів або місцин.

Коли самотність шкодить, а не допомагає

Як бути щасливим наодинці — складне та неоднозначне питання. Суспільство стигматизує цю тему завдяки стереотипам про те, що тільки неповноцінні люди проводять час наодинці. Їм часто приписують психологічні проблеми, невпевненість у собі та інші, часто вигадані, речі. 

А для людей без партнера знаходити плюси у перебуванні наодинці стає ще складнішим. Адже і зараз вибір бути одному інколи вважається неприйнятним та дивним. 

Фахівці платформи Розкажи мені також не радять надто ізолюватися від суспільства та постійно уникати соціальних зв’язків. Водночас нагадують, що самотність — нормальний етап в житті людини. 

А щоб зрозуміти, де людина перейшла межу нормального, психологи рекомендують звернути увагу на такі сигнали:

  • постійне відчуття суму або тривоги під час перебування наодинці;
  • уникання соціальних взаємодій, навіть коли з’являються можливості;
  • стійке відчуття самотності або відірваності;
  • дистанціювання від будь-яких стосунків;
  • втрата інтересу до занять, які подобалися;
  • глибоке відчуття порожнечі.

Якщо з’явилися подібні симптоми, варто звернутися за консультацією до психотерапевта або психолога.

Попри важливість періодичного перебування на самоті, людина потребує соціальних контактів. А особливо важливими для неї є обійми. Як саме обійми впливають на наш ментальний стан — читай у матеріалі.  

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.