Як підвищити впевненість в собі й не опинитися у пастці “успішного успіху” — кілька психологічних порад

Вікторія Мельник журналістка сайту
Як підвищити впевненість в собі й не опинитися у пастці “успішного успіху” — кілька психологічних порад

Впевненість у собі — це не риса характеру, а навичка, яку можна і варто розвивати у собі. Її формують наші щоденні звички, і напряму впливають на наші стосунки з іншими та собою.

Через різні обставини впевненість у собі може зменшуватися, або й зникнути взагалі. Це однозначно негативно впливає на все життя людини.

Як підвищити впевненість у собі та розвинути це почуття на глибоку рівні, розповіли у виданні Psychology Today. Лікар Аді Джаффе навів девʼять практик, які можуть допомогти тобі у цьому.

Як підвищити впевненість в собі

1.Став та відзначай маленькі, досяжні цілі. Адже завжди можна розбити одну визначну ціль на кілька менших, які розділять цей шлях на кілька етапів. Так тобі буде легше йти за планом досягнення мети, до того ж ти зможеш бачити результати своєї роботи та винагороджувати себе за це.
Починати можна з трьох цілей на день. Виділяти можна навіть найлегші та найменші завдання, як от прибирання робочого місця чи випити три склянки води за день.

2. Позитивна розмова з самим (-ою) собою. Постійне самоприниження, відмічання лише негативного лише зміцнюють низьку самооцінку. А ось позитивні твердження лише зміцнять впевненість в собі.

3. Розвивай усвідомленість та пробуй практики медитації.

4. Обмеж використання соціальних мереж, якщо вони тебе тригерять. Постійне порівняння себе з кимось, нереалістичні очікування породжують вразливість та невпевненість. Зменшення такого негативу захищає твій розумовий простір. Тож сміливо:

  • відпишися від акаунтів, які провокують невпевненість у собі та порівняння з іншими;
  • слідкуй за тими, хто тебе надихає та підтримує;
  • встанови часові обмеження на скролінг стрічок соціальних мереж.

5. Фізична активність допомагає, це не вигадки. Фізичні вправи вивільняють дофамін і ендорфіни — хімічні речовини, що сприяють гарному настрою, посилюють мотивацію та впевненість.

6. Оточи себе тими, хто надихає та допомагає: онлайн-спільноти, наставники, групи підтримки тощо. Натомість уникай контактів з тими, хто заставляє тебе почуватися погано.

7. Веди щоденник вдячності собі, в який записуй щодня по три-пʼять речей, які ти зробив (-ла), і за які дякуєш собі. Як і з цілями на день — дякувати можна за все, і навіть за найменші речі, як от вмивання, прибирання, або навпаки — відпочинок, відмова від чогось, що могло тебе виснажити.

8. Навчись звертатися за допомогою у речах, які даються тобі складно.

9. Не бійся опановувати нове. Якщо спробуєш справу й отримаєш позитивні результати, у мозку закріпиться емоція, яку ти отримав (-ла), що слугуватиме мотивацією пробувати ще.

Вибери навички, в яких ти хочеш розвиватися й щодня виділяй на нові знання мінімум 15-20 хв. Не забувай відзначати прогрес та винагороджувати себе за всі досягнення.

Раніше ми розповідали тобі, як випрацювати самодисципліну і як вона може допомогти уникнути депресії.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.