Немає навіть з ким поговорити! Як відчуття самотності впливає на продуктивність

Анастасія Грубрина журналістка сайту
відчуття самотності

Відчуття самотності, спустошеності, і банальна відсутність людини, якій можна було б розповісти, як пройшов твій день — впливає на загальний моральний і навіть фізичний стан. Постійне переживання самотності може сильно впливати на твою продуктивність і бажання працювати взагалі.

Це підтверджує не лише власний досвід, а й психологи. Видання Psychology Today ділиться більше про те, як самотність стимулює прокрастинацію.

Як відчуття самотності впливає на ефективність роботи

Ліцензована соціальна працівниця та психотерапевтка Кетрін Каллен ділиться, що відчуття самотності може катастрофічно впливати на ефективність на роботі і змушувати частіше відкладати справи на потім. Людям, схильним до прокрастинації, відчуття самотності може поглибити ситуацію.

Бажання відкласти всі справи і трошки полежати час від часу переслідує нас усіх. Та деяких людей це бажання покидає зовсім рідко! Нецікаві та одноманітні завдання, як-от звіт, миття підлоги чи вибір тюлі у спальню, можуть чекати тижнями!

Підтверджує людську любов прокрастинувати дослідження, за яким 25% дорослих і 80% студентів мають звичку відкладати все на потім. Є чимало причин, чому ми не хочемо щось робити, та одна з важливих — самотність.

Самотність дає відчуття того, що в нас немає друзів, близьких, з ким можна поділитися новинами, думками і переживаннями, сходити на каву. На відміну від ізольованості, самотність є відчуттям, а не фактом.

Наприклад, у тебе нібито багато друзів, але ти часто відчуваєш самотність.

Фото: Unsplash

Відчуття самотності надзвичайно шкідливе і в медичному плані. Підвищуються ризики погіршення фізичного та психічного здоров’я, серцевих захворювань та інсульту, недоумства, тривожності, депресії, а в найгірших випадках навіть раку. Тож брак мотивації серед цього списку здається найменшою бідою.

Доктор медичних наук Марк Гоулстон у книзі Get Out Of Your Own Way пояснює, що відчуття самотності та прокрастинація можуть бути наслідком не лише браку енергії, а й простежуватися як негативний досвід у дитинстві, коли ми не отримували належної підтримки батьків у моменти невдач, і відчували через це, що ми самі.

Такі чи схожі випадки могли сформувати в нас сигнал: невдача = немає підтримки, біль і самотність. І в майбутньому через це ми можемо відкладати якнайдалі складні завдання. Усьому виною страх і реальний брак підтримки. Також сильний вплив можуть мати невпевненість у собі, нудьга, відчуття власної неготовності.

Аби подолати прокрастинацію, найперше, спитай себе, чи відчуваєш ти самотність? Які відчуття ти мав (-ла), коли раніше на шляху були труднощі? Чи підтримував мене хтось / соромив / ображав / принижував у моменти невдач?

І найголовніше — спитай себе: Чи змінюється моя здатність виконувати завдання, коли я в оточенні одного чи кількох людей, які мене надихають або підтримують?

Фото: Unsplash

Якщо відповідь “так”, знайди підтримку! Це можуть бути твої друзі, родичі, колеги, знайомі, підписники, сусіди, психолог… Будь-яка людина, яка точно підтримає, і не засудить.

Та якщо поруч з тобою таких людей поки немає, можна заручитися підтримкою тих, хто колись дуже любив тебе. Наприклад, бабусі чи дідуся, яких уже немає на цьому світі. Навіть уявна підтримка цих людей і бажання не підвести їхню пам’ять можуть тобі допомогти вилізти з прокрастинаційної ями.

А для подолання відчуття самотності слід заводити нових друзів або більше спілкуватися з наявними. Нових друзів у зрілому віці шукати складно, але це можуть бути колеги по роботі, люди зі спортзалу чи занять йогою, тіммейт у грі, бариста у кав’ярні, сусідка чи будь-яка інша, приємна тобі людина.

Спробуй вийти із зони комфорту задля власного ж блага — подолання відчуття самотності. Спілкування з іншими тільки видається страшним. А наявність друзів чи людей, з якими можна просто поговорити, чарівним чином покращить твоє бажання працювати та досягати більшого.

Раніше ми розповідали, як бути щасливим наодинці.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.