X

Дістаємо подвійні листочки! Спікери TED про навчання дітей та потребу зміни підходів

Анастасія Грубрина журналістка сайту

Професія вчителя, певно, одна з найскладніших. Адже крім постійної самоосвіти, потрібно передавати інформацію та навчати сотні дітей. Однак сучасних дітей здивувати і навчити стає складніше. Читай, як забезпечити ефективне навчання для школярів.

Ефективне навчання школярів сьогодні: застереження спікерів TED

Своїми напрацюваннями та спостереженнями поділилися спікери TED. На TED збираються вчені, дослідники, викладачі та люди з усіх можливих сфер життя. Добіркою виступів та вижимкою корисного поділилося видання WoMo.

Традиційні підходи до освіти застаріли. Діти можуть самостійно вивчати те, що їх цікавить, бо мають доступ до мережі та вільний час. Вони можуть опанувати онлайн-курси без допомоги сторонніх. Тому вчителям, аби утримувати увагу, навчати та зацікавлювати дітей, варто знати кілька нових ідей.

Не тавруй таланти

Школи по всьому світу — це базова освіта та підготовка до університету. Тому багато вчителів намагаються відчитати свій предмет, дати знання і не заглиблюватися в те, що справді цікавить дитину і що вона вміє.

Тому таланти дітей можуть справді пропадати, бути нерозкритими. Експерт з освіти та письменник Кен Робінсон каже, не можна казати дітям, щоб не вибирали якусь професію “ти не будеш музикантом” чи “пензликами багато не заробиш”. Це демотивує та таврує таланти.

Люби та підтримуй своїх учнів

Директорка школи у Філадельфії Лінда Кліатт-Вайман переконана, у кожної дитини є свої проблеми, відчуття, те, чим вони діляться й ні. Тому радить любити та вірити у своїх учнів всім серцем. А ще підтримувати, бо кожна дитина цього заслуговує.

Використовуй нові технології

Засновник організації з освіти Академі Хана Салман Хан каже, відмова від нудних лекцій та теорії у класі на користь проходження лекції вдома справді працює. Лекції можна оформити у відеоформаті чи презентаціях, тож і вчителям не доведеться щоразу проговорювати те саме. Тут технології працюють на благо.

Вбудуй навчання у контекст подій

Навчати дітей на реальних прикладах — дієво. Наприклад, сьогоднішнє покоління знає, що таке війна, агресія. А ще роки тому дітям було б важче намалювати бої на контурних картах. Школа може бути ближчою до реальних прикладів, тоді діти крокуватимуть у життя більш підготовленими.

Новий погляд на тести

Дістаємо подвійні листочки й пишемо тест! Ці слова лякають і після школи. Тому Кен Робінсон вважає, що тестування потрібно переглянути. Їх варто лишити як спосіб контролю знань, але не як панівну культуру освіти.

Тести мають допомагати виявити прогалини у знаннях та що варто пройти більш детально. А не бути вироком для дітей, які не розуміють теми.

Пояснюй історіями

Більшість підручників написані сухо та нецікаво. Тому коли діти виконують домашнє завдання — читають параграф, закривають книгу не зрозумівши ані хімічних процесів, ані формул. Саме тому їм потрібні живі приклади.

Науковий ентузіаст Тайлер ДеВітт переконаний, дітям потрібно пояснювати складне за допомогою історій та наочних прикладів, а не складними термінами та мовою підручника. А деталізовану комунікацію можна лишити науковцям.

Звертай увагу на запитання

Викладач хімії Рамсі Мусаллам розповідає, навчальний план не дає розповісти всього, що цікавить дітей, та не дає всіх необхідних знань. А вчителі, якщо приділяють плану більше уваги, ніж запитанням дітей, обкрадають самі себе. Саме питання є насінням знань учнів.

Раніше ми розповідали, за що пропонують звільняти вчителів шкіл.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.