Якщо нові ідеї не йдуть до голови, а вигадати щось потрібно, ти можеш спробувати метод mind wandering — блукання розуму. Розум, що блукає — це когнітивний феномен, про який ми розповімо в матеріалі. Читай детальніше та готуйся до потоку креативних ідей.
Що таке блукання розуму — метод для створення нових ідей
Якщо під час домашньої рутини ти думаєш про плани на майбутнє, а на роботі — що купити в магазині на вечерю — це не лінощі чи мрії, а прояв когнітивного феномену, що має назву mind wandering. Він перекладається як розум, що блукає.
Згідно з дослідженнями, на таке мислення може припадати до 50% нашого пізнання під час бадьорого стану. Дослідниця психології Анчала Гарг та доцент психології університету Бонда Брюс Ватт розповіли, як змусити блукання розуму працювати на тебе з користю.
Найкраще зрозуміти, що таке mind wandering можна під час читання книг, слухання лекцій тощо. Якщо ти часто відволікаєшся на інші думки під час важливих процесів, це і є блуканням розуму.
Від мріяння це відрізняється тим, що мозок відволікається від активного завдання, тому складання сценаріїв у голові перед сном не є блуканнями розуму. Така особливість мозку та поведінки може допомогти генерувати нові ідеї, знаходити відповіді на питання, робити раптові висновки.
Бо під час блукання мозок відпочиває, і може дати цікаві та нестандартні ідеї. Однак він може і шкодити, бо під час деяких процесів потрібна концентрація.
Щоб узяти якомога більше корисного з когнітивного процесу mind wandering, ти можеш зробити такі речі:
- Тепер ти знаєш, що це таке, тому розрізнятимеш, коли мозок буде відволікатися на (не)потрібні речі. Продуктивні думки, які прийдуть до голови, записуй. А якщо відволікаєшся просто так, повертай свою увагу до поточного завдання.
- Розум, що блукає, найкраще працює під час простих процесів. Наприклад, якщо тобі потрібна цікава ідея, спробуй подумати про неї під час підмітання підлоги, а не читання книг чи кермування авто. Тоді мозок запропонує тобі креативні варіанти.
- Намагайся мислити у позитивний бік. Дослідники звернули увагу, що позитивні та конкретні думки здатні покращувати самопочуття. Наприклад, думки можуть бути такими: “Я точно виконаю це завдання до вихідних” замість “До вихідних у мене зовсім нічого не вийде”.
Раніше ми розповідали про метод 90/30, щоб стати ефективніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.