Іранські дрони-камікадзе становлять небезпеку для мирних жителів України та військових. Боєзаряд може завдати великих руйнувань, спричинивши потужну вибухову хвилю. У нашому матеріалі розповідаємо про характеристики дронів та як вони працюють.
Дрон-камікадзе: як працює
Завдання дрона-камікадзе — прилетіти до цілі, на яку вказали, і здетонувати. Його використовують лише з цією метою, тому Shahed-136 доволі дешевий і простий.
Країна-виробник дрона — Іран.
Аеродинамічну схему цього БпЛА називають “крило, що літає”. Саме вона забезпечує низький опір і, як наслідок, високу дальність польоту.
Дрон-камікадзе Shahed-136: з чого складається
Виготовляють безпілотник із гетинаксу, а гвинт, що штовхає, — з дерева.
Ці матеріали роблять конструкцію дешевою. А щоб ускладнити дрон-камікадзе, в нього вбудували радар.
У ньому є двоциліндровий карбюраторний двигун, тому Shahed-136 працює гучно, а літає досить повільно. У бойовій частині є 30-50 кг вибухівки.
Об’єм бака у дрона-камікадзе — 160 л. А запас ходу — 12 годин.
Скільки коштує дрон-камікадзе
Дрон-камікадзе коштує недорого. Наприклад, крилата ракета Калібр, яка може долати відстань до 2500 км і є складною ціллю для ППО, коштує $5-6 млн за одиницю. А ціна за дрон-камікадзе варіюється від $30 тис. до $50 тис.
Що означає слово Шахід
Безпілотники з Ірану часто помилково називають Шахід, а не Шахед. Слово шахід означає мученик, так називають людей, які загинули за віру.
А слово шахед з арабської перекладають як свідок.
Дрон Shahed-136: характеристики
Іранські дрони-камікадзе мають такі характеристики:
- дальність: до 1600 км;
- висота польоту: до 5 км;
- крейсерська швидкість: 180 км/год;
- двигун: поршневий, бензиновий.
Тактика застосування Shahed-136
Shahed-136 самостійно знаходити цілі не може. Також він не може самостійно атакувати рухомі об’єкти. Цей дрон запускають лише в бік великих немобільних цілей.
У цих дронів-камікадзе дуже погана і низька точність ціленаведення. Це через те, що використовується інерційна система наведення.
Наприклад, що далі дрон від мети, то більшою буде похибка. А з нею — і точність влучення. Літає дрон низько, тому побачити в небі його нескладно. Найчастіше російські військові атакують дронами-камікадзе вночі, щоб їх погано було видно та чутно.
Раніше ми розповідали, що таке FPV-дрон.
Фото: Мілітарний
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.