Ночі у Криму з “вогником”! ЗСУ уразили два кораблі Чорноморського флоту — наслідки атаки на Севастополь (оновлено)

Марія Бєляєва головна редакторка сайту
Севастополь атака

Українські сили успішно уразили ще два російських кораблі — йдеться про великі десантні кораблі Ямал та Азов, а також інші важливі військові об’єкти у тимчасово окупованому Севастополі. 

Докладніше про наслідки атаки по Севастополю — у матеріалі. 

Атака на Севастополь сьогодні: наслідки

Генеральний штаб ЗСУ підтвердив влучання по об’єктах у Севастополі (тимчасово окупований Крим). 

Зокрема, українські сили уразили центр зв’язку, об’єкти інфраструктури Чорноморського флоту ЗС РФ, 13-й судноремонтний завод у Севастополі, а також ВДК Ямал та Азов

Вранці 25 березня ГУР повідомило подробиці про пошкодження одного з суден — великого десантного корабля Ямал. 

За оцінками воєнної розвідки України, характер пошкоджень ВДК Ямал має критичний характер: пробоїна у верхній палубі зумовила крен на правий борт. Окупанти безперервно відкачують воду з ураженого корабля. 


Про вибухи у Севастополі ввечері 23 березня повідомляли мешканці тимчасово окупованого міста. У пабліках ширилася інформація про вибухи у районі мису Фіолент та Козачої бухти. Повідомлялося також про дуже гучні прильоти. 

Зауважимо, що у Козачій бухті дислокується російська 810 бригада морської піхоти. Саме там, попередньо, сталася пожежа, а на мисі Фіолент спостерігали задимлення.

Що відомо про кораблі Азов та Ямал

Великий десантний корабель Азов (перша назва БДК-54) збудований у Польщі, у місті Гданськ. До флоту увійшов у 1990 році.

Назву Азов отримав у 2000 році. Раніше так називався великий протичовновий корабель Чорноморського флоту РФ. 

Його бойовий “товариш” — корабель Ямал — також є великим десантним кораблем. Збудований так само у Гданську. Призначений для висадки морського десанту на узбережжя та перекидання військ і вантажів. 

На облавку можна було перевозити різні види військової техніки, зокрема і танки. Кораблі подібного штибу є основою флоту Росії.

Додамо, що саме цей десантний корабель брав участь в анексії Криму, а протягом 2017-2023 років перебував на ремонті.

Масштаби пошкоджень кораблів флоту Росії внаслідок вибухів у Севастополі уточнюються.

При цьому окупанти підтвердили удари по Криму та визнали, що були влучання. Втім, заявили, що російській ППО нібито вдалося збити понад 10 ракет.

Нагадаємо, в Україні розробили підводний дрон Toloka TLK-150, який є загрозою для флоту РФ. На що здатен дрон — читай у нашому іншому матеріалі. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.