Український відповідник Patriot? Що відомо про ЗРК Корал

Богдана Макалюк журналістка сайту
ЗРК Корал: що це таке та які характеристики

Український військово-промисловий комплекс виробляє вітчизняну зброю, яка допомагає нашим військовим на полі бою. А у 2024 році планують вперше випробувати на фронті новий ЗРК Корал.

Уперше про нього стало відомо у 2021 році, тоді його макет показали на виставці Зброя та Безпека-21. А 1 грудня 2023 року заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк повідомив в ефірі телемарафону Єдині новини про обсяги фінансування вітчизняного ракетобудування. Він натякнув на розробку ЗРК Корал.

Що відомо про український зенітно-ракетний комплекс, який може стати вітчизняним відповідником Patriot — читай у матеріалі.

ЗРК Корал: що відомо

ЗРК Корал можуть застосовувати з суші, моря та навіть повітря, використовуючи літаки Су-27. Тому він може мати два типи ракет: земля-повітря та повітря-повітря. 

Йдеться про цілу лінію зенітних ракетних комплексів з дальністю дії в 10, 30-40 і 100 км. Корал, який використовуватимуть на суші, “легкий” та мобільний ЗРК малого та середнього радіуса дії, але здатний перехоплювати балістичні цілі. 

А Корал, який може бути версією ракети для літака Су-27, може стати мисливцем за ворожою авіацією: гелікоптерами, літаками, а також БпЛА. Ракети матимуть активні головки самонаведення та інерціальні системи для наведення на ціль. Крім цього, цей ЗРК може розв’язати проблему російських “розумних” бомб.

В інтерв’ю для Defence Express Гендиректор ДККБ Луч, проектом якого є Корал, Олег Коростельов розповів про особливість ЗРК. Вона полягає у тому, що для нього використовують уже відпрацьовані та вивірені компоненти. 

Йдеться про двигун, головку самонаведення, управління імпульсними двигунами корекції, інерційну систему, неконтактний радіо- або лазерний детонатор, — розповідає чоловік.

Корал можна оснащувати двома типами головок самонаведення — активною радіолокаційною та тепловою. Друга дозволяє використовувати ЗРК непомітно для противника, бо не дає ворожому літаку зафіксувати випромінювання, яке характерне для радіолокаційних головок.

ЗРК Корал: головні характеристики

Характеристики українського ЗРК Корал:

  • дальність польоту — 10, 30-40, 100 км (залежно від модифікації);
  • довжина — 4,33 м;
  • швидкість — 1000 м/с;
  • максимальний діаметр — 260 мм;
  • загальна вага — 300 кг,
  • бойова частина — 25 кг;
  • висота перехоплення цілей — 10 км.

У разі успішного дебюту ЗРК Корал головними завданнями стане масштабування та промислове виробництво комплексів і ракет.


Україна планує виробляти зброю не лише самостійно, а й з партнерами. Раніше ми розповідали, що Україна та США домовилися разом виробляти ППО.

Фото: Defence Express

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.