Попри біль і трагедії… Скільки українців вважають себе щасливими

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Чи вважають українці себе щасливими

Під час трагедій, ударів та багаторічної війни назвати себе щасливою людиною може бути важко. Надто тим, хто втратив усе. З роками рівень щастя українців почав падати. І кожен шостий (16%) з нас не може назвати себе щасливим. Розповідаємо про результати опитування КМІС і рейтинг щастя українців 2025.

Чи вважають українці себе щасливими: опитування КМІС

Київський міжнародний інститут соціології провів дослідження наприкінці грудня 2024 року, і визначив, що головним фактором щастя в українців є вік. З віком все менше українців називають себе щасливими. На щастя впливають також здоров’я, добробут, оптимізм щодо майбутнього України.

Загалом результати опитування щодо щастя українців вийшли такими:

  • Кількість щасливих в Україні впала з 69% до 58%. Збільшилася кількість людей, які не можуть визначитися, чи щасливі вони.
  • 16% українців не вважають себе щасливими. Ця кількість приблизно така ж, як і була до початку повномасштабної війни.
  • 24% українців назвали себе щасливими.
  • 34% заявили, що скоріше щасливі, ніж ні.

Чверть українців заявила, що і щаслива і ні. А 1% опитаних українців не може визначитися із відповіддю на питання. За даними опитування, більшість українців (58%) вважають себе щасливими людьми.

Ці цифри показують, що попри війну та виклики, з якими стикається суспільство, більшість українців є щасливими. Дослідження демонструє високий рівень оптимізму серед українців навіть у складних умовах.

З цікавих даних дослідження випливає, що чоловіки дещо щасливіші за жінок. Та з віком рівень щастя падає. Це резонує з Європою, де літні люди мають доволі високий рівень щастя.

Фінансова забезпеченість також прямо впливає на рівень щастя. Серед людей з малими доходами щасливих всього 38%, а серед людей з високими доходами — 77%. То щастя таки в грошах?

Варто згадати, що більшість оптимістів, які вірять, що Україна має хороше майбутнє, мають вищий рівень щастя. А ті, хто певен, що на Україну чекають погані часи, менш щасливі. Таких лише 38%.

У 25-річному розрізі українці заявляли про доволі різний рівень щастя. Найменш щасливою нація була у 2001 році. Стрибки щастя були у 2010, 2018 та 2021 роках. З 2023 року рівень щастя українців падає.

Президент КМІС Володимир Паніотто пояснив, що дані дослідження під час війни виявилися парадоксальними. Адже попри удари, погіршення фінансової ситуації та розлуку з рідними, люди знаходять щастя в згуртованості. Для них зросла цінність держави і зменшилися регіональні розбіжності.

Серед людей зросла підтримка одне одного. Саме тому зниження рівня щастя відбувається повільно.

Раніше ми розповідали, які вправи допоможуть частіше відчувати щастя та самореалізацію.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.