Війна навчила мене ніколи більше не відкладати життя. Інтерв’ю Олени Фроляк до дня народження

Ірина Танасійчук журналістка сайту
Олена Фроляк

Фото: Facebook

Ведуча та головна редакторка Фактів ICTV Олена Фроляк розповіла про можливість будувати плани під час війни та виклики у роботі.

В ексклюзивному інтервʼю до свого дня народження Факти ICTV.Life запитали у ведучої про вплив диджиталізації на телебачення та молоду журналістику.

Майбутнє української журналістики — Олена Фроляк про те, як диджиталізація вплине на медіа

Про загрозу в масштабуванні диджиталу та чи не вплине популярність Telegram-каналів на класичні медіа Олена говорить, що зміни відбуваються в усіх галузях життя.

Медіа теж не оминули ці зміни:

Зараз новини, особливо після страшних обстрілів, люди дивляться. Що буде після війни — побачимо. Так, люди переходять у цифру, бо це зручно та швидко, люди шукають свій контент, і я думаю, медіа будуть рухатися саме в цьому нішевому сегменті. Є така загроза, і треба бути до цього готовими.

— Буде сильно розвиватись YouTube, нішевий продукт для конкретної аудиторії. Це все нас торкнеться обов‘язково, і, повірте, медіакерівники вже серйозно ламають над цим голову.

Однак, певна вона, телебачення ще не відійшло в минуле:

— Адже коли за шість годин ефіру вдається зібрати неймовірні суми для наших військових — точно можу сказати, що телебачення дивляться та йому довіряють.

Хоч Олена Фроляк — не активна користувачка соціальних мереж, однак вважає їх корисними для донатів та просування важливих тем.

Говорячи про молоде покоління журналістів та блогерів, Олена висловлює думку, що є багато талановитих молодих журналістів, ведучих, блогерів, які будують кар’єру на провокативному контенті.

Але найголовніше для медійника — це освіченість та знання, а не хайп:

Бо журналіст — це освіченість, надивленість, начитаність, це ініціатива, креатив, критичне мислення, це багата уява і загострене почуття справедливості. Є такі! І я точно знаю: українська журналістика майбутнього — в надійних руках.

Олена Фроляк дає пораду колегам-медійникам, які намагаються донести аудиторії свої думки:

— Порада одна, як у тому фільмі Бідолашні створіння: бороніться правдою! І я б додала ще — знаннями, ерудицією, глибиною, порівнянням, аналізом, контекстом, вивчайте “матчастину”, читайте, вчіться, аналізуйте, думайте. Що тут ще порадиш?

Читати на тему
Основа і запорука міцного шлюбу — це почуття гумору: інтерв’ю Олени Фроляк про секрети гармонійних стосунків
Не можу сказати, що це було кохання з першого-першого погляду. Це, напевно, було вистояне почуття, — ділиться спогадами Олена Фроляк про початок стосунків з чоловіком.

Найголовніша емоція — рекордний збір для ЗСУ: ведуча Фактів ICTV про особисті досягнення і плани на майбутнє

Олена Фроляк поділилась особистими досягненнями за минулий рік та розповідає про те, з якими особистостями вдалося поговорити:

— У професійному плані записала чимало інтерв‘ю з цікавими людьми, серед них іноземці, які допомагають країні за програмою United24 — Говард Баффетт, режисер Мішель Азанавічус, американський астронавт Скотт Келлі, а також українські визначні особи, такі як перша леді Олена Зеленська чи голова СБУ Василь Малюк.

Але найголовнішою емоцією називає рекордний збір для ЗСУ, під час якого всього за шість годин ефіру було зібрано 12 млн грн на FPV-дрони.

Це було щось неймовірне, я ініціювала цей збір на День святого Миколая, який ми вперше відзначали за новим стилем. Так вийшло, що тепер це в один день з Днем ЗСУ, — згадує вона.

Олена Фроляк говорить, що плани на майбутнє треба обов’язково будувати:

— Війна навчила мене ніколи більше не відкладати життя, бо воно проходить, йому байдуже на війну, обстріли, тривоги й переживання.

Воно проходить. Тому мрійте, думайте, чимось себе займайте, робіть ремонт, купуйте нову сукню, але не дуже дорогу, тому що в першу чергу — донати, — додає журналістка.

Олена Фроляк про виклики та професійний успіх

Ведуча розповідає, що за всі роки роботи в медіа перестала боятися викликів:

— Сьогодні найбільший виклик — війна, нам би вижити й перемогти, з усіма іншими викликами впораємось, я це точно знаю.

Також додала, що найголовніше — це залишатися людиною, адже саме ця роль найголовніша.

Про успіх Олена каже, що її особистий успіх — бути корисною людям, родині та країні.

Успіх — коли допомагаєш людям, успіх — коли ти завдяки своїй ефірній “трибуні” можеш повернути справедливість і хоч трошки зробити цей світ кращим.

І додає, що українські медіа довгий час дуже себе недооцінювали:

— Загалом ми себе дуже довго недооцінювали, я маю на увазі українську пресу. Ви подивіться, як росіяни завдяки своїй пропаганді отруїли весь світ своїми наративами та своєю “русской культурай”.

Нам треба робити з такою ж рішучістю, але все навпаки — говорити й кричати правду про Україну. Про нашу історію, культуру, літературу, про себе. Не соромитись, кричати на весь світ — нас вбивають, але ми не здамося!

Про час на себе та родину

Олена Фроляк також розповіла про себе та своє життя під час війни. Каже, що вже давно не боїться прильотів, адже людина до всього звикає, навіть до війни.

Натомість намагається багато читати, дивитися кіно, готувати, спілкуватися з подругами й працювати. У балансі її тримає сім’я: син Антон, дочка Наталя і чоловік Сергій.

— А ще мама, брат, зідзвонюємось, коли обстріли… Переживаємо, не спимо, а потім пом’яті, але незламні їдемо на роботу.

Це цитата з нашого сюжету — одна киянка так схарактеризувала ранок після обстрілів у столичному заторі: сиджу за кермом, дивлюсь на своїх колег-водіїв — всі пом’яті, але незламні після безсонної ночі.

Наостанок Олена Фроляк бажає вірити в перемогу, в Україну, в себе. А ще додає: тим, хто далеко — повернутися додому, нашим хлопцям — повернутися живими, а всім мамам, які їх чекають, нарешті плакати від щастя.

У нас попереду дуже важкі часи, до перемоги далеко, тому від нас потрібна зібраність, віра і робота на перемогу! Я бажаю всім українцям усвідомити — зараз момент нашого виживання.

— Мобілізація краще, ніж окупація, справедливої мобілізації бути не може в принципі. Нам треба бути готовими до жорстких і дуже непопулярних рішень. Війна — це страшно, але ми її переживемо і переможемо, — впевнена журналістка.

Українські журналісти також активно просувають та відтворюють українську культуру. Читай, як Вадим Карп’як взяв участь у проекті з реставрації українського одягу.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Інтерв'ю Історії
Теги: Україна