Будь-яку ситуацію можна повернути на свою користь: історія морпіха-сапера про завдання на Донеччині

Богдана Макалюк журналістка сайту
Історія морпіха-сапера на псевдо Рекс про завдання на Донеччині

Російські військові всипають нашу землю мінами та іншими вибуховими предметами. Багато їх у зонах бойових дій та на лініях фронту, адже окупанти мінують території, щоб українським військовим важче було проводити штурмові дії.

Бійці інженерно-саперних відділень тяжко працюють, щоб розчистити військовим шлях. Також навчають їх, як розпізнавати міни та як поводитися з ними.

Про свою роботу розповів командир одного з інженерно-саперних відділень 37-ої окремої бригади морської піхоти на псевдо Рекс.

Робота, яка вимагає концентрації та уваги

До обов’язків, які виконує підрозділ Рекса, належать:

  • пророблення проходів у мінно-вибухових загородженнях ворога, щоб штурмові групи могли вдало подолати мінні поля та виконати подальші завдання;
  • знешкодження мін;
  • підготовка укриттів для дружніх підрозділів;
  • мінування ділянок оборони тощо.

За словами військового, ця робота складна й вимагає уваги та концентрації. Він наголошує, що всі, хто займається інженерно-саперною справою, має чітко розуміти, що від їх дій залежить життя та здоров’я побратимів. 

Одна невиявлена міна на шляху може наробити багато біди. Тому під час роботи завжди потрібно бути зібраним, обачним та виконувати її, викладаючись на всі 100%, — запевняє морпіх.

Також Рекс та бійці з його відділення допомагають дружнім підрозділам поглибити знання з основ інженерно-саперної справи. Говорить, що багато військових вже знайомі з мінами. Бійці інженерно-саперних відділень розповідають, як працює сама міна, принцип її дії та як убезпечити себе та побратимів.

— Такі заняття допомагають бійцям виявляти мінно-вибухові пристрої та безпечно з ними поводитись, — розповідає Рекс.

Історія із завдань, яка запам’яталася найбільше

Військовий Рекс згадує завдання, коли під час наступальної операції на півдні Донеччини натрапили на росіян. Тоді він та його підрозділ супроводжували штурмову групу, щоб безпечно провести їх через мінне поле. 

Коли подолали загородження противника, дійшли до посадки та почули запитання російською мовою. Окупанти після відходу залишили своїх людей. Росіяни запитували, хто це та звідки.

— Вони або зовсім, або не до кінця усвідомлювали, що ми українці. Ми вирішили не відкривати вогонь, оскільки не знали, скільки їх ще там може бути, тому почали у відповідь ставити їм зустрічні запитання, — згадує Рекс. Питали російською мовою, хто вони такі й що тут роблять.

— Поки у нас відбувався цей діалог, ми потрохи відходили назад. Після того, як ми вийшли з-під зони ураження та відійшли на безпечну відстань, ми викликали вогонь мінометників у сектор, де ми бачили ворога. А після цього ці позиції відбили наші штурмові підрозділи, — ділиться сапер.

Боєць говорить, що будь-яку ситуацію можна обернути на свою користь, навіть якщо все іде не за планом. Головне — тримати голову холодною, думати швидко та діяти без паніки. Рекс акцентує, що знання завжди можна поглибити, а навички відточити.


Інколи саперам у розмінуванні можуть допомагати пухнасті друзі. Раніше ми розповідали історію кінолога Леоніда та його службового пса-сапера Алмаза.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.