Ми — одна команда! Як діти з важкими діагнозами опановують карате і перемагають хвороби

Анастасія Жиденко редакторка сайту
діти з інвалідністю

Максим, Ваня та Михайлик — троє хлопців, які двічі на тиждень одягають кімоно, стають у стійку та завдають ударів, відточуючи техніку. Вони не просто займаються спортом — вони доводять собі й усьому світові, що сила вимірюється не здоровим тілом, а силою духу.

Ці хлопці живуть у Домі метеликів — медичному центрі, що став для них домом і місцем, де вони можуть розвиватися, попри складні діагнози. Їхні тренування з карате — це більше, ніж фізична активність. Це боротьба за можливість жити та мріяти.

Коли карате — не просто спорт, а й виклик долі

Тренерка Оля уважно стежить за рухами своїх учнів. Вона не лише показує прийоми, а й вчить хлопців головному — бути впевненими у собі.

Ми не сміємося одне з одного, — нагадує тренерка, коли хтось кепкує із запізнілого товариша.

А хлопці відповідають: Бо ми — одна команда!

Карате тут стало не просто розвагою, а терапією, яка допомагає дітям вірити у власні сили.

Максим — хлопчик, який мріє стати Халком

Максимові десять років та у нього ДЦП. Колись хлопчик не міг навіть стояти, тепер — вчиться ходити, хоч і з підтримкою. Поки він ще пересувається на колінах, але коли треба, знаходить сили підвестися.

Його улюблений герой — Халк. І хлопчик, як і свій кумир, хоче бути сильним. Йому першому вдалося зробити точні удари, а ще він краще за всіх вивчив лічбу японською.

Ваня — директор і фанат Спайдермена

Інший боєць — Ваня. Хлопчику вісім років та у нього не згинаються коліна, тому він носить спеціальні бандажі. Проте це не заважає Вані бути активним і спритним. Він любить школу, стильний одяг та легко запам’ятовує нових людей.

Його герой — Спайдермен, і хлопчик переконаний, що теж має суперздібності.

У мене ж особливі ноги! — гордо сказав Ваня.

Хлопчик — сирота, і якщо раніше не замислювався над цим, то тепер усе частіше ставить питання про своїх батьків. У Домі метеликів його усі люблять і намагаються забезпечити тим, що йому потрібно для щасливого дитинства.

Михайлик — супермен із колекцією годинників

Також карате займається й Михайлик, якому сім років. Він пройшов довгий шлях від київського дитбудинку до Дому метеликів. Хлопчик має русяве волосся, носить окуляри та обожнює колекціонувати годинники.

Його герой — Супермен, і він теж дивовижна дитина. У нього феноменальна пам’ять: запам’ятовує вірші, казки та всіх, кого зустрічає.

Фірмова фраза Михайлика — “Ти — моє коханнячко!”. А головне захоплення — обійматися. Усі в центрі знають, що після тренування хлопчик неодмінно обійме тренерку Олю.

Як карате змінило життя хлопців

Коли директор медичного центру Денис Колюбакін дізнався, що Оля має чорний пояс із карате, він запропонував їй стати тренеркою для дітей. Але як вдалося зацікавити малечу?

Ми їм показували фото каратистів.

Тепер хлопчики з нетерпінням чекають на кожне тренування. Вони навчилися правильно завдавати удару, але головне — зрозуміли, що вони нічим не гірші за інших.

Після заняття діти збираються у коло та здмухують паперових метеликів — символ своїх мрій. І хоч тренування закінчилося, боротьба триває. Бо кожен їхній день — це ще один крок до перемоги.

Головне фото: ШоТам

У нашому попередньому матеріалі дізнайся про проблеми інтернатів для дітей в Україні.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.