Мріяли вистояти й зберегти Україну вільною! Історія матроса, який три місяці партизанив в окупованому Херсоні

Даніела Долотова випускова редакторка сайту
Історія матроса

Вчинки відважних українців не завжди можна зафільмувати на камеру. Іноді це заборонено, часом не можна встигнути. Однак відео одного надзвичайно мужнього вчинку все-таки збереглося у наших серцях надовго.

На ньому чоловік застрибує на російський танк в тимчасово окупованому Херсоні під час мітингу, тримаючи в руках величезний прапор України. Олег говорить, що тоді не відчував страху, бо розумів, що він на своїй землі.

Весь цей час мене підтримувало усвідомлення того, що я — на своїй землі, в Україні, і я не хочу, щоб до мене додому прийшли чужі війська і щоб моя мама плакала!

Та це лише вершина айсберга вчинків відчайдуха, що неодмінно завдали не одну пробоїну іржавому судну РФ. Працювати з морським транспортом Олег звик, оскільки він матрос. Служив у береговій частині ВМС.

Працював більше на суші, оскільки має спеціальність водія. Сам колись закінчував професійне училище за фахом електромеханіка з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин.

До служби працював водієм зерновоза, а потім вирішив за прикладом двоюрідних братів піти в ЗСУ. Парубки на той час уже воювали на Сході України.

А ось в Олега перший бойовий досвід з’явився лише 24 лютого. Нікому б не побажав такого нерівного бою, коли КамАЗи з боєкомплектами мають якось “вести бій” проти гранатометів та кулеметів. На жаль, його улюблена автівка стала жертвою у цьому бою, але чоловік та його побратими вижили.

Військові вчасно отримали наказ покинути машини до того, як у них поцілили окупанти та здетонували снаряди. Тоді вчотирьох, Олег та ще три матроси-строковики, рушили в бік Херсона.

Спочатку місцеві допомогли військовим переправитись через Дніпро у бік обласного центру, а потім задля безпеки кожен ішов своїм маршрутом. Пізніше Олег допоміг вийти хлопцям з окупації.

Сам чоловік лишився в Херсоні — у групі з семи військових, які тепер мали вести підпільну партизанську війну проти російських окупантів.

Цьому сприяли й самі місцеві, які намагалися своїми силами допомогти захисникам. Одна жінка одразу подбала про цивільний одяг, прихистила групу партизанів та прикривала їх, ризикуючи власним життям.

Захисники ж намагалися не займатись самодіяльністю та були постійно на зв’язку з командуванням, сумлінно виконуючи усі накази. Здебільшого потрібно було збирати інформацію про позиції противника, лежачи на дахах, а потім передавати усе командуванню.

Однак результати були того варті: принаймні перші десять випусків серіалу Чорнобаївка — то їхніх рук справа. Крім того, військовим партизанам вдалося понищити ще чимало ворожої техніки.

Всі ми були як єдине ціле і мріяли лише про одне — вистояти й зберегти Україну вільною!

Коли настав час, партизани вийшли на підконтрольну Україні територію. Операція здійснювалась вночі через Дніпро та за сприяння спецпризначенців.

Проте результат потішив усіх — захисники неушкодженими повернулись додому. А що потім? Усі зараз на службі та продовжують нищити ворога на фронті.

На передовій як на своєму місці почувається й Сергій, який своїми руками наближає настання перемоги. Читай історію гранатометника Нацгвардії.


А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!