Алкоголь після тренування: безпечний напій чи шкідлива звичка

Анастасія Жиденко редакторка сайту
спорт та алкоголь

Уяви вечір: ти тільки закінчив (-ла) інтенсивне тренування у спортзалі або пробіжку парком. Організм працює на повну, адреналін б’є через край. У цей момент десь у підсвідомості з’являється ідея нагородити себе келихом вина або кухлем холодного пива. Адже ти на це заслужив (-ла), чи не так?

На перший погляд, це здається безневинним компромісом між здоровим способом життя та маленьким задоволенням. Проте взаємодія алкоголю та фізичних навантажень є набагато складнішою, ніж здається. Ці поняття можна вважати навіть сумісними.

У цьому матеріалі ми розглянемо, як алкоголь впливає на організм людини, чому його вживання до, під час або після фізичної активності є особливо небезпечним і до яких наслідків це може призвести.

Алкоголь і спорт

Згідно з  опитуванням у США 2001 року серед понад 41 тисячі осіб виявило, що фізично активні люди частіше споживають алкоголь. У 2015 році вчені зазначили, що чим більше часу люди проводять у спортзалі, тим сильніше стає бажання випити.

Споживання вина: наслідки для організму спортсменів

Деякі дослідження свідчать, що помірне споживання вина може бути корисним для серця, але лише для тих, хто регулярно тренується. Наприклад, 200 мл вина для жінок і 300 мл для чоловіків до п’яти разів на тиждень може знижувати ризик серцево-судинних захворювань, якщо людина займається спортом щонайменше двічі на тиждень.

У тих, хто вживає алкоголь без тренувань, таких позитивних ефектів не виявлено. Ба більше, алкоголь може порушувати метаболічні процеси й не сприяє схудненню.

Чому не варто вживати алкоголь до, під час або після тренування

Алкоголь негативно впливає на організм у кількох аспектах:

  1. Зневоднення. Алкоголь має сечогінний ефект, через що організм втрачає більше рідини. Це у поєднанні з потовиділенням під час тренувань значно підвищує ризик зневоднення, що негативно впливає на кровообіг і фізичну продуктивність.
  2. Погіршення координації. Вживання алкоголю уповільнює реакцію, порушує координацію та погіршує баланс. Це створює ризик появи травм під час занять спортом.
  3. Зниження рівня енергії. Алкоголь стимулює викид інсуліну, що призводить до зниження рівня цукру в крові. Це ускладнює підтримання енергії, необхідної для тренувань.
  4. Сповільнене відновлення. Алкоголь блокує синтез білка, що уповільнює відновлення м’язів після фізичних навантажень.

Про це повідомляє MedicalNewsToday.

Як знизити ризики

Щоб мінімізувати негативний вплив алкоголю, дотримуйся таких порад, а саме:

  • Дай організму час на відновлення. Не тренуйся одразу після вживання алкоголю або на наступний день.
  • Підтримуй водний баланс. Пий більше води, щоб компенсувати втрату рідини.
  • Обирай легкі тренування. Якщо уникнути фізичної активності після алкоголю не вдалося, зменш інтенсивність вправ.
  • Харчуйся правильно. Їжа, багата на вуглеводи, допоможе підтримати рівень енергії та сприятиме відновленню.

Раніше ми розповідали про гель, який здатен нейтралізувати алкоголь в організмі

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя