Яйця метеликів, перетворюючись у личинки, можуть за кілька днів з’їсти цілий качан капусти. Позбутися від гусениць на капусті можна швидко та ефективно, використовуючи народні методи. Чим обробити капусту від гусениці та що для цього потрібно — читай у матеріалі.
Чим обробити капусту від гусениці: використай ефірну олію
Для цього методу можеш обрати олію гвоздики, лаванди, кедру, ялівцю, цитруса тощо. Адже для гусениць цей запах нестерпний. Вибери якусь одну з них, а після цього вже можна буде готувати суміш.
Для того, аби приготувати засіб, скористайся покроковою інструкцією:
- Змішай 5 л води, 10 крапель олії та кілька столових ложок рідкого мила.
- Обприскай цим засобом капусту.
- Не допускай, аби речовина потрапила на інші рослини.
Коли народні методи можуть бути безсилими в боротьбі з гусеницями
Якщо гусениць на урожаї доволі багато, варто купити в спеціалізованих магазинах хімічні засоби, адже народними в такому разі буде важко боротися. Хімію потрібно розводити згідно з інструкцією, а потім обробляти капусту.
Як позбутися від гусениць на капусті на стадії висадки в ґрунт
Для цього необхідно посадити поруч інші городні рослини. Наприклад:
- часник, який виділяє леткі речовини, які відлякують капустяних мух;
- кріп, який не тільки відлякує гусениць, а й попереджає появу попільниці;
- шавлія, полин, м’ята (можуть ефективно відлякувати капустяних мух і гусениць капустяної білявки).
Чим обробити капусту від гусениці в домашніх умовах: список засобів
- Настій золи й дігтярного шампуню. На склянку золи візьми чайну ложку шампуню і 5 літрів води, настоюй все це добу, потім обприскай капусту.
- Валеріана. 20 крапель аптечної валеріани розведи в 1 л холодної води й інсектицид готовий. Можна проводити обробку капустяних посадок відразу ж після його приготування.
- Цибульне лушпиння. 250-300 грамів лушпиння від цибулі залий 5 літрами окропу і настоюй протягом кількох днів. Потім концентрат розбав 5 літрами холодної води, а також додай 20 г господарського мила для кращого закріплення складу на листі. Обприскуй капусту цим складом 2-3 рази з проміжком у 7 діб.
- Бадилля помідорів. Поклади його в тінь і підсуши, а потім заповни нею відро. Залий все це водою і кип’яти протягом години. Відвар проціди, розведи водою в пропорції 1:5 і додай 45 г мила.
- Реп’ях. Листя рослини дрібно поріж та залий теплою водою. Настій залиш на тиждень для бродіння. Потім концентрат проціди, добре полий ним ґрунт під рослинами й обприскай самі качани.
Раніше ми розповідали чим підживити розсаду помідорів.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.