Розкішний квітник на підвіконні: як доглядати за глоксинією

Ольга Петухова редакторка сайту
Глоксинія

Якщо ти хочеш завести кімнатну квітку, яка викликатиме масу позитивних емоцій і стане об’єктом численних фотосесій, глоксинія — саме той варіант. Витончена, розкішна, з величезними квітками будь-яких кольорів — вона принесе у твою оселю шматочок літнього різнобарв’я. Про догляд за глоксинією читай у матеріалі. 

Купуєш глоксинію — дізнайся, що це за квітка

Найголовніше, що потрібно знати про глоксинію — це квітка з періодом зимового спокою. Вона активно квітне в теплі сезони, а потім потребує “сну” — і тоді її бульби доведеться прибрати в темне прохолодне місце. Навесні твоя красуня знову прокинеться — і цикл цвітіння почнеться знову. 

Решта догляду за глоксинією взагалі не викликає жодних проблем. Про те, як забезпечити квітці правильний полив, знайти їй правильне місце на підвіконні, чим підживити для рясного цвітіння і загалом, як з нею поводитися після покупки — розкажемо просто зараз.

Догляд за глоксинією в домашніх умовах

Якщо ти щойно купив (-ла) квітку, перед тобою постане два найголовніших питання: куди її поставити та як поливати. І отут незайвими будуть деякі знання:

Світловий режим

Для тривалого гарного цвітіння квітці потрібно багато сонця. Вона навіть готова отримати (щоправда, невелику) порцію прямих сонячних променів. Найкраще підходять для рослини південно-західні та південно-східні підвіконня. Проте у сильну спеку горщик краще трохи притінити. 

У темному місці глоксинія витягнеться й пізно зацвіте, або взагалі відмовиться цвісти.  

Ідеально квітка почувається у температурному діапазоні від 18 градусів до 27 градусів тепла.

Полив

Рослина полюбляє водні процедури: обприскування та полив водою, трохи теплішою за кімнатну температуру. Єдина умова догляду: лий воду не на бульби, а під них, і в жодному разі не перезволожуй землю, адже бульби можуть загнисти. 

Найкраще поливати квітку, коли ґрунт у горщику трохи підсохне. Але це умови її поливу в активний період. Про догляд за глоксинією у період спокою читай далі. 

Глоксинія: як доглядати під час сплячки

Після цвітіння стебло та листя рослини почнуть потихеньку в’янути. Тоді поступово зменш полив та постав квітку в темне прохолодне місце. Коли рослина повністю піде в сплячку, зніми усе всохле листя — лишиться “пеньок” з бульбами. 

І тут є варіанти: можна вийняти бульби, пересипати їх піском, тирсою або торфом та зберігати в темному місці, при температурі не нижче 5 градусів тепла. А можна залишити в горщику, перемістивши в прохолодне місце, і раз на місяць обережно поливати рослини, не допускаючи загнивання бульби. От і весь догляд.

Коли на бульбах з’являться паростки — час їх пересаджувати.

Пересаджування глоксинії

При пересаджуванні будь уважний (-а): бульби не потрібно глибоко закопувати в землю. Їх можна покласти на поверхню та трохи присипати землею. З заглиблення в бульбах підуть паростки, тож вони мають лишатися зверху. 

Перед пересадкою бульби можна промити водою і потримати  20 хвилин у розчині Фітоциду або Триходерміну — для профілактики хвороб.

Квітку одразу перестав на сонячне місце, щоб сформувався компактний кущ. Поливай її спочатку обережно, збільшуючи полив за мірою росту. 

Глоксинії, як і фіалки, люблять трохи затісні неглибокі горщики. Віддають перевагу легкому ґрунту з додаванням торфу, перліту. 

Після пересадки їх не потрібно удобрювати. Якщо ж рослини взагалі не пересаджували, через три тижні можеш внести добриво для кімнатних рослин. В період цвітіння краще підживлювати квіти часто: раз на тиждень.

Як розмножити глоксинію

Якщо ж ти хочеш розмножити глоксинію, то тут варіантів безліч: насінням, живцями, листям, квітконосами, поділом бульби. Останній спосіб взагалі легкий: потрібно розрізати бульбу, залишивши на ньому паросток і пересадити нову рослину в окрему склянку або горщик.

Якщо ж хочеш розмножити рослину листом — візьми найменший, до 4 см завдовжки. Розріж його впоперек паралельно жилкам, залиши живець до 2 см. Помісти частини листа у вологий ґрунт, заглибивши край на 1 см. Накрий поліетиленом і залиш на місяць. За цей час лист вкоріниться. Можеш потихеньку відкривати свою “теплицю” і провітрювати паростки.

Отже, догляд за глоксинією — дуже простий, а результат тебе точно порадує. 

Раніше ми розповідали, як доглядати за бегонією

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя